Górnik na remis z Lechem

W najciekawszym spotkaniu 2. kolejki TMobile Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze zremisowali na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:1. Kolejorz prowadził po golu Łukasza Teodorczyka. Gospodarze wyrównali w drugiej części spotkania za sprawą Mateusza Zachary.

Oba zespoły zaczęły sezon ligowy od zwycięstwa. Piłkarze Józefa Dankowskiego pokonali Cracovię 2:0, a Poznaniacy rozgromili Piasta Gliwice aż 4:0. I to właśnie Lecha uważano za nieznacznego faworyta dzisiejszego starcia.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem zdecydowanej przewagi gości. Podopieczni Mariusza Rumaka częściej utrzymywali się przy piłce i stanowili większe zagrożenie dla rywala. W efekcie tego, po upływie nieco ponad kwadransa gry wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Teodorczyk, który najpierw świetnie opanował piłkę w polu karnym, a następnie ograł dwóch obrońców gospodarzy i pewnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka nie dał szans na skuteczną interwencję Pavelsovi Steinborsowi.

Poznaniacy uspokojeni dość szybko zdobytym golem, nie kwapili się do odważniejszych ataków, konsekwentnie oczekując na okazję do przeprowadzenia kontrataku. Goście zaś nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy rywala. Przed przerwą Górnik tak naprawdę tylko raz zagroził poważniej bramce Jasmina Buricia, kiedy to w 23. minucie meczu piłka po uderzeniu Błażeja Augustyna przeleciała tuż nad poprzeczką.

Mimo niezbyt przekonywującej gry Górnik niespodziewanie wyrównał w 58. minucie. Radosław Sobolewski zagrał do Rafała Kosznika, który wstrzelił futbolówkę w pole karne, a tam piłka przypadkowo odbiła się od nóg Mateusza Zachary i ugrzęzła w siatce. Dwie minuty później mogło być już 2:1 dla miejscowych. Robert Jeż nie wykorzystał jednak świetnego zagrania z prawego skrzydła.

Bramka znacznie ożywiła grę podopiecznych Józefa Dankowskiego, jednak kilku szans na zgarnięcie kompletu punktów, spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Podział punktów oznacza, że zarówno Lech, jak i Górnik  nadal pozostają bez porażki w trwającym sezonie ligowym. Z dorobkiem czterech punktów plasują się odpowiednio na trzeciej i piątej pozycji.

Górnik Zabrze Lech Poznań 1:1

Zachara 58’ – Teodorczyk 19’

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors – Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk – Radosław Sobolewski – Adam Danch, Łukasz Madej (Dzikamai Gwaze 90’), Rafał Kosznik, Roman Gergel – Robert Jeż (Wojciech Łuczak 73’), Mateusz Zachara (Dawid Plizga 83’)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (Hubert Wołąkiewicz 78’), Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Darko Jevtić – Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki, Muhamed Keita (Gergo Lovrencsics 61’) – Łukasz Teodorczyk (Kasper Hamalainen 59’)

Żółte kartki: Sadzawicki, Augustyn, Danch (Górnik)orazArajuuri, Henriquez, Kędziora, Trałka (Lech)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)