Górale porządzili w Krakowie

Podbeskidzie Bielsko Biała bez większych kłopotów pokonało ekipę Pasów na ich terenie 3:1. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego podtrzymali dobrą pasę jaką mogą pochwalić się w tym sezonie. Na razie są jedną z największych rewelacji w Ekstraklasie.

Ostatni raz Górale przegrali 25 lipca, z Lechią Gdańsk. Potem pokonali Ruch Chorzów, Zawiszę Bydgoszcz i zremisowali z PGE GKS Bełchatów.

Nim piłkarze z Podhala objęli prowadzenie dwa razy bliscy strzelenia gola byli gospodarze. W 6. minucie lewą stroną pobiegł Boubacar Dialiba, a będąc blisko pola karnego dobrze zagrał do Dawida Nowaka. Napastnik „Pasów” stojąc kilka metrów od bramki źle przyjął piłkę. Z kolei dziewięć minut później, po strzale Dialiby piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

W 17. min. fatalny błąd popełnił golkiper Cracovi. Maciej Iwański dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Wydawało się, że Krzysztof Pilarz złapie piłkę, ale ten tylko ją odbił. Dopadł do niej Maciej Korzym i umieścił w siatce.

Cracovia miała optyczną przewagę, ale to bielszczanie zdobyli drugą bramkę. W 56. min przeprowadzili składną akcję lewą stroną boiska. Wzdłuż bramki Cracovii zagrał Korzym, a Damian Chmiel pokonał golkipera.

Cztery minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Deleu, który otrzymał piłkę od Dialiby, popisał się celną „główką”.

Krakowianie ruszyli do zdecydowanego ataku, ale Podbeskidzie bardzo groźnie kontrowało. W 70. min po zagraniu Sylwestra Patejuka piłka odbiła się od poprzeczki. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 79. min. Po zwycięskiej walce bark w bark Chmiela z Deleu, piłkarz rodem z Wadowic pokonał też Pilarza.

Cracovia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:1)

Deleu (60-głową) – Maciej Korzym (17), Damian Chmiel (56), (79).

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Adam Marciniak (46. Paweł Jaroszyński) – Deleu, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Boubacar Dialiba – Deniss Rakels (55. Dariusz Zjawiński), Dawid Nowak (71. Przemysław Kita), Marcin Budziński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic – Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Adam Pazio – Marek Sokołowski, Maciej Iwański, Anton Sloboda, Damian Chmiel (82. Frank Adu Kwame) – Robert Demjan (46. Sylwester Patejuk), Maciej Korzym (58. Krzysztof Chrapek).