French Open. Świetny początek Igi Świątek w Paryżu

W znakomitym stylu swoją przygodę z tegorocznym French Open rozpoczęła Iga Świątek. 17-letnia tenisistka rozbiła w pierwszej rundzie reprezentantkę gospodarzy Selenę Janicijević, tracąc w całym meczu zaledwie trzy gemy.

Polka zaczęła spotkanie dość niemrawo – od przegranego gema przy własnym podaniu. Chwilę później odpowiedziała jednak tym samym (1:1). To tylko dodało naszej zawodniczce skrzydeł. Świątek przejęła zdecydowaną kontrolę na korcie i po skutecznym forhendzie wyszła na dość wyraźne prowadzenie (4:1). Wypracowanej przewagi nie oddała już do końca seta, zwyciężając 6:3.

Jeżeli w pierwszej partii Janicijević mogła jeszcze w pewnych momentach postawić się naszej zawodniczce, tak w drugiej odsłonie nie miała już nic do powiedzenia. Urodzona w Warszawie tenisistka niepodzielnie dominowała, szybko odskakując rywalce na bezpieczny dystans (3:0). Reprezentantka Polski świetnie serwowała, a dodatkowo – trzykrotnie przełamała Francuzkę. W efekcie wygrała w tej fazie meczu bez straty gema, po zaledwie pięćdziesięciu dziewięciu minutach gry (6:0).

Dla Igi Świątek było to premierowe zwycięstwo w głównej drabince Rolanda Garrosa. W drugiej rundzie turnieju zmierzy się z Chinką Qiang Wang, która pokonała swoją rodaczkę Saisai Zheng 6:1, 7:5.