FIFA World Cup 2018. Zmarnowany karny Messiego pozwolił na sensację!

Reprezentacja Argentyny zawiodła już w pierwszym meczu z Islandią. Do siatki nie był w stanie trafić Lionel Messi, który zmarnował rzut karny. Wcześniej na bramkę Sergio Aguero odpowiedział Alfred Finnbogason. Pojedynek grupy D zakończył się remisem 1:1.

To był podwójny debiut. Na mistrzostwach świata po raz pierwszy sędziował Szymon Marciniak. W podobnych nastrojach byli piłkarze reprezentacji Islandii, bo także oni nie mieli wcześniej okazji rywalizować w największej imprezie piłkarskiej na świecie. Faworyt był jeden – Argentyna, która po sporych perturbacjach w eliminacjach ostatecznie awansowała na mundial.

Doskonałą okazję jako pierwsi wypracowali sobie podopieczni Heimira Hallgrimssona. Błąd defensywy mógł wykorzystać Birkir Bjarnason, ale – mając otwartą drogę do bramki – uderzył obok słupka. Albiceleste odpowiedzieli w 19. minucie, kiedy piłka – po nieudanym zagraniu Marcosa Rojo – wylądowała pod nogami Sergio Aguero. Snajper Manchesteru City odwrócił się i huknął pod poprzeczkę. Hannes Halldorsson musiał skapitulować.

Chwilę później – kiedy wydawało się, że Argentyna pójdzie za ciosem – nadziała się na akcję rywali. Futbolówkę wstrzeloną w pole karne wybijał Wilfredo Caballero. Nie zażegnał jednak niebezpieczeństwa. Do piłki dopadł Alfred Finnbogason i nie miał problemów, by wyrównać na 1:1.

Islandia skutecznie broniła się do 63. minuty, kiedy Hordur Magnusson – zdaniem arbitra – faulował Maximiliano Mezę. Szymon Marciniak wskazał na wapno, jednak wybornej okazji nie był w stanie wykorzystać Lionel Messi. Piłkarz Barcelony szukał lewego rogu bramki, jednak dokładnie w tę stronę rzucił się Halldorsson.

Kwadrans przed końcem Albiceleste domagali się kolejnej jedenastki. Cristian Pavon padł w polu karnym, jednak gwizdka arbitra nie było. Choć sytuację można było uznać za dyskusyjną, Szymon Marciniak nie zdecydował się sięgnąć po VAR. W 81. minucie odrobinę miejsca przed polem karnym miał Messi. Ponownie uderzył, ale piłka przeszła nieznacznie obok słupka.

Islandia przetrzymała oblężenie własnej bramki i zdołała wyszarpać sensacyjny remis. Teraz czeka ich starcie z Nigerią. Argentyńczycy będą szukać punktów w rywalizacji z Chorwatami.