FIFA World Cup 2018. Urugwaj grał do końca

Przez cały mecz próbował Luis Suarez, jednak w końcówce to Jose Maria Jimenez zagwarantował reprezentacji Urugwaju trzy punkty w pojedynku z Egiptem. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Mohamed Salah.

Na boisko po raz pierwszy w trakcie mundialu miały wybiec gwiazdy światowego formatu. W wyjściowym składzie Urugwaju pojawili się Luis Suarez i Edinson Cavani. Kibice Egiptu do ostatnich chwil czekali, czy do gry będzie gotowy ich lider – Mohamed Salah. Ostateczna decyzja wywołała rozczarowanie, bo piłkarza Liverpoolu najwcześniej zobaczymy na boisku 19 czerwca.

Od pierwszych minut żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy. Lepsze okazje wypracował jednak Urugwaj. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wylądowała pod nogami Luisa Suareza, a ten bez namysłu uderzył w kierunku bliższego słupka. Tym razem zabrakło precyzji. Napastnik Barcelony nie był dziś jednak w swojej najwyższej formie. Na początku drugiej połowy dostał dokładną piłkę od Edinsona Cavaniego i – mając przed sobą tylko golkipera rywali – trafił prosto w niego.

Mohamed El Shenawy wyrastał na bohatera swojego kraju, jednak podopieczni Oscara Tabareza z każdą minutą stawali się coraz groźniejsi. Swojej szansy w polu karnym Egiptu szukał Cavani. Napastnik PSG uderzył na tyle nieszczęśliwe, że – zamiast do bramki – trafił w rękę swojego reprezentacyjnego kolegi. W 73. minucie przed wymarzoną okazją ponownie stanął Suarez. Miał czas, żeby opanować piłkę i precyzyjnie uderzyć. Po raz kolejny zawiódł, a futbolówka wylądowała w rękach golkipera rywali.

Urugwaj nie rezygnował. Kwadrans później z rzutu wolnego przymierzył Cavani, ale trafił w słupek. Po chwili wszystkich uszczęśliwił Jose Maria Gimenez. Z rzutu rożnego centrował Carlos Sanchez, a w polu karnym najwyżej wyskoczył obrońca Atletico Madryt. Jego uderzenie głową było poza zasięgiem bramkarza.

Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra. Szansę do rehabilitacji Egipt będzie miał w mecz z Rosją. Urugwaj czeka teraz pojedynek z Arabią Saudyjską.