FIFA World Cup 2018. Świetna Brazylia pokonała bezradny Meksyk i awansowała do ćwierćfinału

Reprezentacja Brazylii pokonała Meksyk 2:0 i została kolejnym ćwierćfinalistą mistrzostw świata w Rosji. Oba gole padły w drugiej połowie spotkania. Na listę strzelców wpisali się Neymar oraz Roberto Firmino.

W drużynie El Tri zabrakło zawieszonego za żółte kartki Hectora Moreno. Natomiast w ekipie Canarinhos na ławce usiąść musiał Marcelo, który zmaga się z urazem pleców.

Oba zespoły od początku pokazały, że nie zamierzają odpuszczać. Już w 2. minucie z lewej strony w pole karne dośrodkował Andres Guardado. Interweniujący Alisson strącił piłkę, a ta spadła pod nogi Hirvinga Lozano. Strzał skrzydłowego został jednak zablokowany.

Brazylijczycy odpowiedzieli mocnym uderzeniem z dystansu, który z problemami obronił Guillermo Ochoa. Golkiper po raz drugi musiał się wykazać po świetnej indywidualnej akcji Neymara. Zawodnik Paris Saint-Germain zwiódł trzech rywali, ale nie dał sobie rady z wychodzącym bramkarzem.

W drugiej odsłonie Canarinhos szybko wyszli na prowadzenie. Willian wbiegł w pole karne i zacentrował po ziemi wzdłuż „szesnastki”. Neymar z dwóch metrów na wślizgu zamknął dogranie, koronując tym samym piękną akcję.

Po godzinie gry świetną szansę na podwyższenie miał Paulinho. Pomocnik jednak został powstrzymany przez świetnie spisującego się Guillermo Ochoę. Chwilę później meksykański golkiper ponownie udowodnił swoją świetną dyspozycję, broniąc mocne uderzenie z niewielkiej odległości oddane przez Williana.

Podopieczni Juana Carlosa Osorio dążyli do wyrównania, ale ciężko im było się przebić przez dobrze spisującą się defensywę rywali. W 88. minucie Neymar popędził lewą stroną, wbiegł w pole karne i strzelił. Futbolówka otarła się o nogi bramkarza i trafiła pod nogi Roberto Firmino. Napastnik tuż po wejściu na murawę z zimną krwią ustalił wynik meczu.

Meksyk po zaciętej walce po raz siódmy z rzędu pożegnał się z mundialem na etapie 1/8 finału. Brazylijczycy natomiast czekać teraz będą na końcowy rezultat spotkania Belgów z Japończykami, ponieważ to właśnie z którąś z tych dwóch drużyn zmierzą się w ćwierćfinale.