FIFA World Cup 2018. Podział punktów w Samarze, Duńczycy bliscy wyjścia z grupy

Reprezentacja Danii postawiła ważny krok w stronę awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Rosji. W meczu grupy C ekipa Age Hareide zremisowała z Australią 1:1. Oba gole padły w pierwszej części spotkania.

Oba zespoły przystąpiły do meczu będąc w zupełnie innym położeniu. Duńczycy, aby awansować już dziś do fazy pucharowej, potrzebowali wygranej z Australią. Ci z kolei, jeżeli zamierzali jeszcze zachować szansę na wyjście z grupy, musieli zgarnąć komplet punktów w starciu z drużyną Age Hareide.

Początek spotkania należał do Gangu Olsena, który już w 7. minucie wyszedł na prowadzenie. Nicolai Jorgensen podał na trzynasty metr do wychodzącego na czystą pozycję Christiana Eriksena, a ten świetnym strzałem z powietrza zmusił do kapitulacji Mathew Ryana.

Po szybko zadanym ciosem Duńczycy przejęli kontrolę w środkowej strefie boiska, nie pozwalając rywalom na swobodnie przedostanie się w okolice własnego pola karnego.

W 38. minucie gracze Socceroos niespodziewanie jednak doprowadzili do remisu. Ręką w „szesnastce” – po centrze z rzutu rożnego – zagrał Yussuf Poulsen, a sędzia, dzięki skorzystaniu z systemu VAR, wskazał na wapno. Chwilę później rzut karny na gola, już po raz drugi na tegorocznym mundialu, zamienił pewnym strzałem Mile Jedinak.

Po przerwie żaden z zespołów nie potrafił przejąć wyraźnej inicjatywy i choć mecz toczony był na dość szybkiej intensywności, brakowało dogodnych sytuacji podbramkowych z obu stron. Ciekawie zrobiło się dopiero w 68. minucie, gdy niebezpieczeństwo pod własną bramką zażegnał Henrik Daalsgard, uprzedzając w ostatniej chwili Mathew Leckiego.

W dalszej fazie spotkania coraz śmielej poczynali sobie zawodnicy Berta van Marwijka, którzy mieli swoje szanse na objęcie prowadzenia. Szczęścia, ale też precyzji w decydujących momentach akcji brakowało jednak Aaronowi Mooyowi oraz Tomowi Rogiciowi. W odpowiedzi nieznacznie obok słupka uderzył Pione Sisto. Ostatecznie widowisko w Samarze zakończyło się remisem 1:1.

Podział punktów z pewnością bardziej zadowolił Skandynawów. Ekipa Age Hareide, z czterema oczkami na koncie, jest bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji. Australijczycy natomiast w ostatnim meczu grupowym muszą nie tylko uporać się z Peru, ale liczyć również na korzystny dla nich wynik starcia Francji z Danią.