FIFA World Cup 2018. Meksykanie sensacyjnie pokonują mistrzów świata

Reprezentacja Meksyku od sporej niespodzianki rozpoczęła swoją przygodę z mundialem w Rosji. W pierwszym meczu grupy F ekipa El Tri pokonała aktualnych mistrzów świata Niemców 1:0. Jedynego gola zdobył Hirving Lozano w pierwszej połowie spotkania.

Niemcy wygrali siedem poprzednich meczów rozpoczynających ich przygodę z mundialem, z czego w czterech ostatnich strzelili aż dwadzieścia goli. Meksykanie czuli się jednak dobrze przygotowani do turnieju w Rosji i nie bali się konfrontacji z mistrzami świata.

Zawodnicy z Ameryki Środkowej bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Carlos Vela podał do Hirvinga Lozano, którego w ostatniej chwili zablokował Jerome Boateng. W 10. minucie mocne uderzenie z dystansu oddał Hector Herrera, ale na posterunku był Manuel Neuer. Niemcy również mieli swoje okazje, lecz Guillermo Ochoa nie miał problemów z obroną strzałów Timo Wernera, Juliana Draxlera czy Toniego Krossa.

Po nieco ponad pół godzinie gry Meksykanie wyszli z kontratakiem. Javier Hernandez ruszył w kierunku pola karnego rywali. Tuż przed „szesnastką” podał do nadbiegającego Hirvinga Lozano. Skrzydłowy minął obrońcę i idealnie przymierzył, umieszczając futbolówkę w siatce.

Nasi zachodni sąsiedzi chcieli szybko odrobić straty. Z rzutu wolnego pięknie uderzył Toni Kroos, ale świetną paradą wykazał się Guillermo Ochoa, który sparował piłkę na poprzeczkę, dzięki czemu do przerwy niespodziewanie prowadzili El Tri.

W drugiej połowie zespół ze strefy CONCACAF próbował podwyższyć prowadzenie. Javier Hernandez i Carlos Vela stanęli naprzeciwko osamotnionego Jerome’a Boatenga. Napastnik zmarnował tę okazję, ponieważ niedokładnie podał do swojego kolegi z drużyny.

Od tej pory Niemcy zdominowali mecz, spychając rywali do głębokiej defensywy. Ich napór nie przynosił jednak oczekiwanych efektów. Strzały podopiecznych Joachima Loewa były w większości blokowane albo mijały bramkę. Ostatecznie po heroicznej walce ekipa Juana Carlosa Osorio sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując aktualnych mistrzów świata 1:0.