Europejskie puchary: Polska fiesta w Polkowicach

Koszykarki CCC Polkowice pokonały na własnym parkiecie ekipę Perfumerias Alvenida Salamanka 57:53. Wygrana z hiszpańskim zespołem jest ich trzecią w tym sezonie w europejskich pucharach.

Polski świetnie zaczęły spotkanie. Pierwsza ćwiartka okazała się kluczowa dla losów spotkania. Polkowiczanki wygrały ją 26:13. Po dwóch kwartach prowadziły z rywalkami różnicą 15 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:23.

W drugiej części spotkania, Hiszpanki wzięły się za odrabianie strat, jednak wypracowana różnica w pierwszej połowie okazała się za duża do nadrobienia.

Najwięcej punktów  dla „naszych” rzuciła Valerija Musina. Rosjanka skończyła spotkanie z  16 punktami walnie przyczyniając się do zwycięstwa polskiej drużyny. Belinda Snell dołożyła 15 oczek, zbierając 5 piłek i rozdając 4 kluczowe podania.

Podopieczne Jacka Winnickiego  zajmują 5 lokatę w grupie C. Polkowiczanki legitymują się bilansem 3-5. Kolejnym meczem będzie dla nich pojedynek na wyjeździe z WBC Novi Zagrzeb.