Euroliga. Turów powalczył… cudu nie było

Wysoką porażką mistrzów Polski zakończył się ich szósty tegoroczny występ w Eurolidze. Zdecydowanie lepszy od PGE Turowa Zgorzelec okazał się Panathinaikos Ateny, który rozbił gospodarzy 79:69.

Spotkanie zaczęło się bardzo obiecująco. Miejscowi już na początku odskoczyli na kilka oczek i w połowie pierwszej kwarty prowadzili 11:5. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się na parkiecie Tony’ego Taylora. Amerykanin wziął na siebie odpowiedzialność za poczynania ofensywne całej drużyny. Z czasem przebudzili się jednak przyjezdni. Najpierw doprowadzili do remisu, a po chwili zaczęli odjeżdżać zgorzelczanom. Ośmiopunktową stratę mistrzom Polski udało się zredukować do trzech oczek. Pierwsza odsłona zakończyła się triumfem Panathinaikosu 25:22.

Na początku drugiej kwarty podopieczni Miodraga Rajkovicia tracili już tylko punkt do rywali. Później na parkiecie rządziły już tylko popularne „Koniczynki”. Chwilowy przestój w wykonaniu koszykarzy Turowa, zemścił się na nich utratą dziesięciu oczek z rzędu. W efekcie, od połowy drugiej odsłony Grecy mieli mecz całkowicie pod kontrolą. Trudno było wskazać dobre elementy w grze zgorzelczan. Brak determinacji w obronie oraz nieporadność w ataku przekreśliły ostatecznie szansę mistrzów Polski na sprawienie niespodzianki.

Panathinaikos okazał się minimalnie lepszy pod tablicami. Porównywalnie oba zespoły spisywały się jeśli chodzi o skuteczność z pola. O triumfie „Koniczynek” przesądziła celność przy wykonywaniu rzutów osobistych (23/28).

Greków do dzisiejszego zwycięstwa poprowadził Loukas Mavrokefalidis – autor 21 punktów. Wśród podopiecznych Miodraga Rajkovicia dwucyfrowe zdobycze zapisali na swoim koncie Tony Taylor, Chris Wright i Damian Kulig.