Euroliga. Koniec marzeń Turowa

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali na wyjeździe z niemieckim Bayernem Monachium 89:95. Ósma już porażka w rozgrywkach grupowych przekreśliła szanse mistrzów Polski na awans do kolejnej rundy rywalizacji.

Mimo, iż na papierze Bayern był do pokonania, wszystko zweryfikował parkiet. Historyczna, bo pierwsza wygrana Turowa w Eurolidze dała drużynie ze Zgorzelca wielką motywację. Silna grupa C okazała się jednak przeszkodą nie do przejścia. Zwycięstwo nad Bayernem w pierwszym meczu było szczytem możliwości zgorzelczan.

Bayern Munich vs Turow ZgorzelecPoczątek drugiego spotkania zapowiadał się obiecująco. Zawodnicy PGE wyszli na parkiet wyraźnie zmotywowani i zaczęli dyktować warunki gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:38. W drugiej odsłonie Bayern zdołał się podnieść, prowadząc wyrównaną walkę z mistrzami Polski. Czwarta, ostatnia kwarta okazała się kluczowa. Niemieccy zawodnicy wygrali ją 35:17, deklasując rywala i wykorzystując zmęczenie Polaków.

Dzisiejsza porażka przekreśla szansę Turowa na awans do kolejnej fazy rozgrywek.