Euroliga. Klęska w Atenach przekreśla nadzieje Stelmetu!

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra stracili szanse na awans do TOP 16 Euroligi. Dziś ulegli na wyjeździe Panathinaikosowi Ateny 51:82. W ostatniej kolejce powalczą o piąte miejsce w grupie C z Pinarem Karsiyaka.

Starcie w Atenach mogło przedłużyć nadzieje Stelmetu na awans do kolejnej rundy. Cel był jeden – zwycięstwo. Nadzieje dawał fakt, że w bieżącym sezonie zielonogórzanie już raz pokonali grecką ekipę. Forma jednak, jaką w ostatnich meczach prezentowali rywale, odbiegała od tej, do której przyzwyczaili na początku sezonu. W niedawnym euroligowym pojedynku rozbili u siebie FC Barcelonę, rzucając jej aż 93 punkty. Dodatkowym problemem mistrzów Polski były kontuzje. W spotkaniu nie mogli wystąpić Vlad-Sorin Moldoveanu  i Nemanja Djurisić.

Panathinaikos Athens vs Stelmet Zielona GoraPodopieczni Saso Filipovskiego rozpoczęli przyzwoicie, tocząc w premierowej kwarcie wyrównany bój z utytułowanym przeciwnikiem. Doskonała dyspozycja Mateusza Ponitki sprawiła, że po 7 minutach ateńczycy przegrywali jednym oczkiem (18:19). Panathinaikos zabrał się szybko do pracy i na pierwszy odpoczynek schodził z przewagą trzech oczek (26:23).

Panathinaikos Athens vs Stelmet Zielona GoraW kolejnych odsłonach grecki zespół zaprezentował popis gry w koszykówkę i udzielił mistrzom Polski srogiej lekcji. Gospodarze niemal przez cały mecz sukcesywnie powiększali prowadzenie. W ostatniej kwarcie dobrnęli nawet do 30-punktowej różnicy, co było upokorzeniem dla niedawnych pogromców Lokomotiwu Kubań Krasnodar. W barwach greckiej ekipy świetne zawody rozgrywali Nick Calathes i James Gist – autorzy odpowiednio 18 i 14 oczek.

Cały pojedynek zakończył się ostatecznie klęską podopiecznych Saso Filipovskiego 51:82. Mistrzowie Polski stracili szanse na awans do najlepszej szesnastki rozgrywek i w meczu o piąte miejsce w grupie C zmierzą się u siebie z tureckim Pinarem Karsiyaka.