EuroBasket kobiet 2015. Stracona szansa na inaugurację, Turczynki lepsze od Polek

Od minimalnej porażki z Turczynkami 54:57 koszykarki reprezentacji Polski rozpoczęły rywalizację w Mistrzostwach Europy 2015. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Biało-czerwone miały szansę na doprowadzenie do remisu, jednak tuż przed końcową syreną spudłowały rzut za trzy punkty.

Początek widowiska należał do reprezentantek Polski. Turczynki wyraźnie miały problem w ofensywie. Swoich szans nie wykorzystywała m.in. Isil Alben. Świetna współpraca duetu Julie McBride – Ewelina Kobryn sprawiła, że w połowie premierowej kwarty podopieczne Jacka Winnickiego prowadziły 9:4.

Przewagę biało–czerwone utrzymywały do końca pierwszej połowy. Wszystko za sprawą niezwykle skutecznej Kobryn. Do szatni mistrzynie Europy z 1999 roku schodziły prowadząc 33:26.

Poland vs TurkeyZmobilizowane Turczynki nie zamierzały odpuszczać. W trzeciej odsłonie odrobiły stratę do rywalek, a decydujący cios chciały zadać podopiecznym Jacka Winnickiego w ostatniej kwarcie. Po raz kolejny napotkały na twarde warunki ze strony biało–czerwonych.

Obie drużyny prowadziły bardzo wyrównaną walkę. Polki raz za razem doprowadzały do remisu, zmarnowały również szansę na ponowne objęcie prowadzenia. Ostatecznie po skutecznych akcjach brązowych medalistek europejskiego czempionatu sprzed dwóch lat ich przewaga wzrosła do trzech oczek. W ostatniej sekundzie sytuację próbowała jeszcze ratować Katarzyna Krężel, jednak spudłowała rzut za trzy punkty.

Kolejnymi rywalkami biało–czerwonych będą Białorusinki. To spotkanie rozegrane zostanie już jutro.