Euro 2016. Wysokie zwycięstwo obrońców tytułu

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii zagwarantowali sobie awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. W meczu grupy D obrońcy tytułu rozbili Turcję 3:0. Do bramki Volkana Babakana trafiali Alvaro Morata (dwukrotnie) i Nolito.

Nie tak miała wyglądać przygoda reprezentacji Turcji z Euro 2016. Nadzieje na bycie „czarnym koniem” turnieju i powtórzenie sukcesów z mundialu 2002 i mistrzostw Starego Kontynentu 2008 wzmagał fakt, że drużynę narodową prowadził zasłużony dla reprezentacji Fatih Terim. Rzeczywistość okazała się brutalna. Po dwóch kolejkach Turcy mają na swoim koncie 0 punktów, a w starciu z Hiszpanią doświadczyli solidnej lekcji piłkarskiego rzemiosła.

Od pierwszych minut Hiszpanie tradycyjnie utrzymywali się dłużej przy piłce, co – tym razem – nie przełożyło się na okazje strzeleckie pod bramką Volkana Babakana. Turcy zagrożenie stwarzali głównie po akcjach Hakana Calhanoglu. W 27. minucie zawodnik Bayeru Leverkusen uderzał z rzutu wolnego, jednak futbolówka przeleciała metr nad poprzeczką.

Group D Spain vs TurkeyObrońcy tytułu dopięli swego jeszcze w pierwszej części meczu. Dośrodkowanie Nolito na gola zamienił Alvaro Morata, który wbiegł między obrońców rywali i głową umieścił futbolówkę w siatce. Po chwili piłkarz Celty Vigo sam nie dał szans Babakanowi, wykorzystując pomyłkę Mehmeta Topala.

Group D Spain vs TurkeyPo przerwie podopieczni Vicente del Bosque przypieczętowali wygraną. W pole karne centrował Andres Iniesta. Piłkę przejął Jordi Alba, który obsłużył Alvaro Moratę. Napastnik Juventusu bez problemów ustalił wynik spotkania na 3:0. Błąd popełnił tym razem arbiter, nie zauważając pozycji spalonej asystującego przy golu obrońcy Barcelony.

W kolejnych minutach podopieczni Fatiha Terima próbowali przenieść ciężar gry na połowę obrońców tytułu. W ofensywie niewiele im dziś jednak wychodziło, przez co David de Gea mógł w spokoju oczekiwać ostatniego gwizdka arbitra.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0, który zagwarantował Hiszpanom miejsce w 1/8 finału mistrzostw Europy.