Euro 2016. Walia rozbiła Rosję, „Smoki” wygrały grupę!

Reprezentacja Walii pokonała Rosję aż 3:0 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. „Smoki”, które występują we Francji w roli debiutantów, zajęły pierwsze miejsce w grupie B.

Walijczycy na koniec zmagań w fazie grupowej zmierzyli się z Rosjanami, którzy we Francji zdobyli zaledwie jeden punkt, wyrównując w końcówce meczu z Anglią. Podopieczni Chrisa Colemana mieli na swoim koncie trzy oczka i szansę na awans z pierwszej pozycji przy remisie lub porażce Anglików.

Group B Russia vs WalesOd początku spotkania aktywny był lider walijskiej kadry – Gareth Bale. 27-letni skrzydłowy dwukrotnie próbował zaskoczyć Igora Akinfiejewa. Rosyjski golkiper najpierw pokazał się z dobrej strony zatrzymując piłkę, a następnie strzał zablokowali jego koledzy z formacji obronnej. W 11. minucie wynik spotkania otworzył Aaron Ramsey, który przelobował bramkarza rywali. Zaledwie dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Neil Taylor. 27-latek wykorzystał dogranie Bale’a, na raty pokonując Akinfiejewa. Szczęścia szukał jeszcze Ramsey, ale uderzenie środkowego pomocnika pewnie obronił golkiper Sbornej.

Group B Russia vs WalesPo przerwie ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Bale. Jego uderzenia po akcjach Walijczyków konsekwentnie bronił jednak Akinfiejew. Gwiazdor Realu Madryt i swojej reprezentacji dopiął swego w 67. minucie, kiedy to po dobrym zagraniu Ramsey’a zdołał w końcu umieścić futbolówkę w siatce. Drużyna Walii do końca kontrolowała przebieg starcia. Piłkarze nie forsowali już tempa i dowieźli wysokie prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Walijczycy, dzięki remisowi Anglii ze Słowacją, wygrali swoją grupę, wyprzedzając Synów Albionu o jeden punkt. Rosja odpadła z turnieju.