Euro 2016. Mistrzowie świata odpowiedzieli na wygraną Polaków!

Piłkarska reprezentacja Niemiec pokonała Ukrainę 2:0 w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy rozgrywanych we Francji. Mistrzom świata dzisiejszy triumf nie przyszedł łatwo i choć dość szybko objęli prowadzenie, to rywale do ostatniej minuty stawiali twardy opór. Podopieczni Joachima Loewa tym samym zrównali się punktami w grupie z Polską, która wcześniej wygrała z Irlandią Północną (1:0).

Piłkarze znad Renu od pierwszego gwizdka sędziego zarysowali przewagę. W 4. minucie po strzale Mario Goetze, piłkę do bramki Ukraińców próbował dobić Julian Draxler. Pomocnik Wolfsburga nieznacznie się pomylił. W odpowiedzi ruszył Jewhen Konoplianka, którego uderzenie zmierzające pod poprzeczkę czujnie wybił Manuel Neuer. Przed upływem pierwszego kwadransa gry Thomas Mueller próbował zaskoczyć Andrieja Piatowa. Doświadczony ukraiński bramkarz wyłuskał futbolówkę spod nóg napastnika Bayernu Monachium.

Chwilę później Niemcy wyszli na prowadzenie. Toni Kroos znakomicie dośrodkował w pole karne, tam świetnie ustawiony był Shkodran Mustafi, który mierzonym strzałem w „okienko” pokonał golkipera niebiesko-żółtych. Z czasem do głosu Group C Germany vs Ukrainezaczęli dochodzić nasi wschodni sąsiedzi. W 26. minucie szczęścia spróbował Jewhen Chaczeridi. Jego uderzenie głową w sobie tylko znany sposób „wyciągnął“ Neuer. Mistrzowie świata odpowiedzieli stuprocentową okazją Samiego Khediry, który mając czas, aby wybrać róg bramki, w który będzie strzelał, trafił prosto w Piatowa. Wydawało się, że zawodnicy Loewa kontrolują spotkanie, jednak w 37. minucie fantastyczną interwencją po uderzeniu Konoplianki popisał się Jerome Boateng. Stoper Bayernu wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Group C Germany vs UkrainePo zmianie stron znów przewagę osiągnęli Niemcy. Po raz kolejny Piatowa postanowił postraszyć Draxler, którego „bombę“ sparował golkiper Szachtara Donieck. W 57. minucie jeden z ukraińskich graczy został sfaulowany dwadzieścia pięć metrów przed bramką Neuera. Do piłki podszedł Jarosław Rakickij i nieznacznie się pomylił. Mychajło Fomenko próbował wpłynąć na swoich zawodników przeprowadzanymi zmianami. W odstępie dziesięciu minut wprowadził dwóch ofensywnie usposobionych graczy, którzy mieli odwrócić losy meczu.

Podopieczni Joachima Loewa wciąż kontrolowali boiskowe wydarzenia, stwarzając kolejne sytuacje. Próbowali Toni Kroos, Group C Germany vs UkraineAndre Schuerrle oraz Mesut Oezil, ale nic nie chciało „wpaść“. Nieskuteczność mogła zostać przepłacona własną niefrasobliwością. Strzelec pierwszego gola – Shkodran Mustafi – wycofywał futbolówkę do Neuera pod jego nieobecność na linii bramkowej. Popularny „Manu“ był bliski kapitulacji, jednak zdążył na czas wybić piłkę. W doliczonym czasie gry Niemcy przypieczętowali wygraną, zdobywając drugą bramkę. Autorem gola został wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Bastian Schweinsteiger, który perfekcyjnie wykończył kontratak zespołu i mocnym uderzeniem z kilku metrów ustalił wynik spotkania na 2:0.

Niemcy tym samym zrównali się punktami z reprezentacją Polski w tabeli grupy C. Mistrzowie świata są jednak na pierwszym miejscu, gdyż mają korzystniejszy bilans bramkowy. 16 czerwca na Stade de France w Saint-Denis piłkarze Joachima Loewa stoczą bój z biało-czerwonymi.