Euro 2016. Bieriezucki pozbawia Anglików kompletu punktów

Piłkarska reprezentacja Anglii zremisowała z Rosją 1:1 w hitowym pojedynku drugiego dnia rozgrywanych we Francji mistrzostw Europy. Do 92. minuty Synowie Albionu prowadzili po bramce Erica Diera. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Wasilij Bieriezucki, który wykorzystał centrę Gieorgija Szczennikowa.

Obie reprezentacje nie rywalizowały ze sobą od blisko 10 lat. W eliminacjach do Euro 2008 najpierw lepsi okazali się Anglicy, którzy na stadionie Wembley pokonali rywali 3:0. Miesiąc później górą byli już Rosjanie, a do siatki Synów Albionu dwukrotnie trafiał Roman Pawluczneko (2:1). Zdecydowanym faworytem dzisiejszego pojedynku byli Brytyjczycy. Jak przyznał przed meczem Wayne Rooney, obecna reprezentacja jest najsilniejszą, w jakiej przyszło mu grać.

Adam LallanaOd początku częściej w polu karnym przeciwnika gościli podopieczni Roy’a Hodgsona. W 7. minucie doskonałą okazję miał Adam Lallana. Zawodnik Liverpoolu huknął wolejem z 12. metra, jednak zmierzającą w środek bramki piłkę nad poprzeczkę przeniósł Igor Akinfiejew. Przed przerwą Anglicy zdołali wypracować sobie kolejne okazje do zdobycia gola. Gdy piłkę w siatce umieścił wreszcie Harry Kane, arbiter liniowy zasygnalizował spalonego. Po indywidualnej akcji Dele Alliego swoich sił próbował jeszcze Wayne Rooney, ale i jego uderzenie nie zrobiło wrażenia na rosyjskim golkiperze.

Group B England vs RussiaW 60. minucie bliscy trafienia byli Rosjanie, co było efektem… nieprzemyślanego zagrania Erica Diera. Piłkarz Tottenhamu omal nie pokonał Joe Harta zagraniem głową. Druga odsłona przyniosła zdecydowanie bardziej wyrównaną grę, jednak klarowne okazje w dalszym ciągu stwarzali sobie tylko Brytyjczycy. Płaską centrę Danny’ego Rose’a w siatce mógł umieścić Wayne Rooney. Uderzenie kapitana drużyny na poprzeczkę sparował Akinfiejew.

W 73. minucie podopieczni Roy’a Hodgsona nareszcie dopięli swego. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego swoich kibiców uszczęśliwił Eric Dier. Nic nie wskazywało, że Rosjanie zdołają doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry pozornie niegroźna próba Wasilija Bieriezuckiego wylądowała w siatce Joe Harta. Chwilowy brak koncentracji pozbawił Synów Albionu trzech punktów.

Group B England vs Russia Group B England vs Russia

W tabeli grupy B prowadzi Walia, która we wcześniejszym pojedynku pokonała Słowację 2:1. Kolejne emocje z udziałem Anglików i Rosjan w dniach 15-16 czerwca. W środę zawodnicy Leonida Słuckiego podejmą naszych południowych sąsiadów. W czwartek dojdzie do pojedynku dwóch reprezentacji z Wysp Brytyjskich.