Eliminacje Euro 2016. Wielki mecz we Frankfurcie! Niemcy – Polska 3:1!

Waleczność i jedna zdobyta bramka nie wystarczyły do pokonania mistrzów świata. Piłkarska reprezentacja Polski uległa na wyjeździe w 7. kolejce eliminacji Euro 2016 Niemcom 1:3. Na gole Thomasa Muellera i Mario Goetzego odpowiedział Robert Lewandowski. Gospodarze przypieczętowali wygraną w 82. minucie.

Przed spotkaniem dużo mówiło się o powtórce z Warszawy. Optymiści mogli marzyć o urwaniu punktów reprezentacji Niemiec, jednak realiści nie mogli nie zauważyć wysokiej formy podopiecznych Joachima Loewa w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

Germany vs PolandOd początku aktywny był skrzydłowy Bayeru Leverkusen – Karim Bellarabi. Już kilka minut po pierwszym gwizdku przeprowadził dwie akcje, a chwilę później oddał groźny strzał, po którym piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. Szybko, bo już w 12. minucie wynik spotkania otworzył Thomas Mueller. Jonas Hector rozegrał futbolówkę z Bellarabim, a następnie wyłożył ją Muellerowi. Niemiec nie zwykł marnować takich okazji i z sześciu metrów dopełnił jedynie formalności.

Publiczność zebraną na stadionie po raz drugi poderwał Mario Goetze. 23-latek wbiegł w pole karne i przymierzył w kierunku bliższego słupka. Łukasz Fabiański nie zdołał zatrzymać piłki i Polacy przegrywali 0:2 już po dziewiętnastu minutach gry. Dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał strzelec pierwszego gola. Thomas Mueller przegrał jednak pojedynek sam na sam z Fabiańskim, który przytomnie skrócił kąt i nie dał się zaskoczyć.

Grzegorz Krychowiak Mesut Oezil Robert Lewandowski

Polaków do walki poderwał Robert Lewandowski. Snajper Bayernu wykorzystał dośrodkowanie Kamila Grosickiego, strzelając kontaktową bramkę. W końcówce pierwszej połowy kapitan polskiej kadry miał jeszcze dwie szanse na doprowadzenie do remisu, jednak jego uderzenia zatrzymali kolejno Manuel Neuer i Mario Goetze, który wyręczył swojego kolegę z zespołu.

Pawe³ Olkowski  Thomas MuellerW 57. minucie bliski szczęścia był Mario Goetze. Futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka i młody Niemiec na swoje kolejne trafienie musiał jeszcze zaczekać. Chwilę później po drugiej stronie boiska z ostrego kąta Neuera próbował pokonać Krzysztof Mączyński, ale niemiecki golkiper sparował jego uderzenie. Piłka odbiła się jeszcze od Kamila Grosickiego i o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Mario Goetze. Fabiański najpierw obronił strzał Muellera, ale przy dobitce byłego zawodnika BVB był już bez szans.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Niemcy objęli prowadzenie w grupie D eliminacji do przyszłorocznego Euro. Polska z dwoma oczkami przewagi nad Irlandią plasuje się na drugiej pozycji.