Eliminacje Euro 2016. Ofensywny popis biało-czerwonych! Polska – Gibraltar 8:1!

Osiem goli zaaplikowali Polacy reprezentacji Gibraltaru w pojedynku eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Do siatki gości trafiali Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik (wszyscy po dwa razy), a także Jakub Błaszczykowski i Bartosz Kapustka. Rywale odpowiedzieli honorową bramką Jake’a Goslinga.

Jordan Perez Kamil GrosickiGibraltar to zdecydowany outsider grupy D. Piłkarze z południa Europy do tej pory nie wywalczyli punktu w bieżących eliminacjach, a po stronie zdobyczy bramkowych mieli na koncie zaledwie jedno trafienie. Polacy wygrali pierwszy mecz z tym zespołem aż 7:0 i kibice liczyli na kolejną kanonadę, tym razem w Warszawie.

Pierwsza bramka padła już w 8. minucie. Z prawej strony dośrodkował Robert Lewandowski, a skuteczną główką popisał się Kamil Grosicki. Chwilę później skrzydłowy Stade Rennais zdobył swojego drugiego gola, delikatnie podcinając piłkę nad wychodzącym golkiperem gości. W 18. minucie strzałem sprzed pola karnego na 3:0 wynik spotkania podwyższył Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski  Jakub B³aszczykowski £ukasz Szuka³a Robert Lewandowski  Joseph Chipolina

Napastnik Bayernu Monachium jeszcze przed końcem pierwszej połowy zaliczył swoje drugie trafienie w tym meczu, a czwarte dla podopiecznych Adama Nawałki. Gospodarze schodzili do szatni, prowadząc 4:0. Choć mogli strzelić więcej goli, to swoje okazje miał również Gibraltar. Łukasz Fabiański nie dał się jednak zaskoczyć.

W 56. minucie swojego gola doczekał się Arkadiusz Milik. Snajper Ajaxu Amsterdam dostał podanie od Grzegorza Krychowiaka i uderzeniem prawą nogą pokonał Jordana Pereza. Po chwili sędzia podyktował rzut karny dla Polski za faul na Lewandowskim. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Błaszczykowski.

Jakub B³aszczykowski  Pawe³ OlkowskiBramki numer siedem i osiem biało-czerwoni zdobyli po zagraniach z prawej strony Kamila Grosickiego. Padły one w 72. oraz 73. minucie. Najpierw do siatki ponownie trafił Milik, a później swoją pierwszą bramkę w reprezentacji narodowej zdobył debiutant – Bartosz Kapustka. Podopieczni Adama Nawałki w końcówce zdecydowanie odpuścili, co próbowali wykorzystać rywale. Uderzenie Josepha Chipoliny oraz Kyle’a Casciaro zdołał obronić Łukasz Fabiański, ale w 87. minucie bramkarz Swansea skapitulował po indywidualnej akcji Jake’a Goslinga.

Polska po dzisiejszym triumfie ma na koncie 17 punktów i o dwa oczka wyprzedza trzecią w grupie Irlandię. Na Euro 2016 awans wywalczą dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Do końca eliminacji w grupie D pozostały jeszcze dwie kolejki.