Eliminacje Euro 2016. Belgowie liderami!

Belgia kończyła mecz 5. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy Francja 2016 o jednego zawodnika mniej niż Izrael, a mimo to wygrała 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marouane Fellaini. Dzięki tej wygranej podopieczni Marca Wilmotsa wyprzedzili prowadzącą dotychczas w grupie B Walię.

Mecz nie był obfity w akcje podbramkowe. Choć Fellaini gola zdobył już w 9 minucie. Piłkę w pole karne dograł Vincent Kompany, a rozgrywający Manchesteru United dostawił nogę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. To ustawiło mecz, a przede wszystkim zweryfikowało postawę gospodarzy, którzy nieco spanikowani nie potrafili przedostać się pod bramkę Thibauta Courtoisa.

Szansa pojawiła się jednak w drugiej połowie, kiedy to ostoja defensywy „Czerwonych Diabłów” Kompany ukarany został drugą żółtą kartką i musiał zejść z boiska. Huraganowe ataki Izraelczyków dały się we znaki golkiperowi Belgii, który przy groźnych strzałach rywali pokazywał nabyte w Chelsea i Atletico rzemiosło bramkarskie, chroniąc tym samym swój zespół przed utratą punktów.

Belgia zrównała się punktami z Walią, ale dzięki imponującemu bilansowi bramkowemu 13:1 jest liderem grupy B.