El. MME 2015. Tracimy awans w ostatnich minutach.

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała na wyjeździe z Grecją 1:3, czym zaprzepaściła szansę na awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Do 87. minuty na tablicy wyników utrzymywał się remis. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w końcówce Giannis Gianniotas.

Przed spotkaniem biało–czerwonym do awansu wystarczał zaledwie remis. Gorąco w polu karnym Jakuba Szumskiego zrobiło się już w 12. minucie. Nieporozumienie między bramkarzem, a Marcinem Kamińskim wykorzystał Charis Mavrias, który dograł w pole karne do Nikosa Karelisa. Ten mimo asysty dwóch obrońców nie miał problemów z pokonaniem naszego golkipera. Polacy nie zamierzali się poddawać. Niespełna kwadrans później futbolówkę na połowie przeciwników przejął Bartłomiej Pawłowski, który dograł na skrzydło do Michała Żyry. Pomocnik Legii płaskim dośrodkowaniem idealnie obsłużył Kacpra Przybyłko, a ten z najbliższej odległości trafił do siatki Greków.

Druga odsłona nie przyniosła wielu okazji do zdobycia gola. Chwilę przed końcem świetne podanie od Pawła Wszołka otrzymał Przybyłko. Napastnik biało–czerwonych minął Stefanosa Kapino, jednak z ostrego kąta nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. Ostatnie minuty przyniosły dwa trafienia gospodarzy. Najpierw arbiter podyktował rzut karny za rzekomy faul Marcina Kamińskiego, który na gola zamienił Giannis Gianniotas. W ostatniej akcji meczu ten sam piłkarz pokonał po raz drugi Szumskiego, zapewniając swojej drużynie baraż o awans do przyszłorocznego Euro. Polakom mogli jeszcze pomóc Szwedzi i Turcy, jednak dzięki zwycięstwu 4:3 na czempionat Starego Kontynentu pojadą ci pierwsi.

Gracja U21 – Polska U21 3:1 (1:1)
N. Karelis 12’ G. Gianniotas 88’(k.) 90+3’ – K. Przybyłko 24’

Grecja U21: Stefanos Kapino – Nikos Marinakis, Mavroudis Bougaidis, Kostas Triantafyllopoulos, Kostas Stafylidis – Pangiotis Ballas (85’ Giannis Gianniotas), Tassos Lagos, Andreas Bouchalakis (63’ Vasilis Bouzas) – Charis Mavrias (70’ Tasos Bakasetas), Nikos Karelis – Apostolos Vellios.

Polska U21: Jakub Szumski – Bartosz Bereszyński, Rafał Janicki, Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel (81’ Mateusz Lewandowski) – Paweł Dawidowicz, Michał Chrapek – Paweł Wszołek, Bartłomiej Pawłowski (76’ Wojciech Golla), Michał Żyro – Kacper Przybyłko.