El. ME U21 2019. Polacy nieznacznie przegrywają z Portugalią w pierwszym meczu barażowym

W pierwszym meczu barażowym do Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozegranym w Zabrzu reprezentacja Polski uległa Portugalii 0:1.

Faworytem barażowego dwumeczu od początku byli Portugalczycy. Polacy pokazali jednak chęć walki. Od początku byli równorzędnym rywalem dla drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. Przyjezdni utrzymywali się co prawda dłużej przy piłce, ale nie przynosiło im to znacznych korzyści. Dobrą okazję miał za to Konrad Michalak, którego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z defensorów.

Różnica w wyszkoleniu piłkarzy zaczęła uwidaczniać się po kwadransie gry i z minuty na minutę rosła coraz bardziej. Bliski szczęścia z ostrego kąta był Joao Carvalho, którego zdołał jeszcze zatrzymać Kamil Grabara. Nasz golkiper nie miał już szczęścia pięć minut później. Z prawej strony dośrodkował Joao Felix, a niepilnowany w szesnastce Diogo Jota dopełnił formalności.

Po zmianie stron zadowoleni z prowadzenia goście nie forsowali tempa i nie dążyli do tego, by na siłę podwyższać wynik. Niewiele od siebie dali też Polacy. Rywale byli na tyle skuteczni, że dopiero w 72. minucie Joela Pereirę zatrudnił Bartosz Kapustka. Po wejściu na boisku bliski pokonania Pereiry był Filip Jagiełło, ale Portugalczyk końcówkami palców wybił piłkę na korner.

Rewanż odbędzie się 20 listopada w Chaves. Stawką dwumeczu jest występ na przyszłorocznych mistrzostwach Europy U21 we Włoszech.