Ekstraklasa. Zwycięstwo Piasta, Zieliński znalazł pogromcę

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Cracovię 2:1 w meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Tym samym była to pierwsza porażka Jacka Zielińskiego w roli szkoleniowca Pasów. Krakowianie prowadzili po golu Boubacara Dialiby, ale trafienia Patrika Mraza i Martina Nespora przesądziły o triumfie gości.

radoœæ po golu Już w 6. minucie bliski szczęścia był Bartosz Szeliga. Pomocnik Piasta nieczysto trafił w piłkę, ale zmierzała ona do pustej bramki. Kiedy wydawało się, że Szeliga będzie cieszył się z gola jak spod ziemi wyrósł Hubert Wołąkiewicz, który zażegnał niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie boiska na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Budziński, jednak ta wylądowała jedynie na bocznej siatce. Do szatni szczęśliwsi schodzili krakowianie, którzy objęli prowadzenie w 38. minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu Denissa Rakelsa kapitalną główką popisał się Boubacar Dialiba. Piłkarz Pasów nie dał Jakubowi Szmatule najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Marcin Budziñski  Hebert Silva SantosRozmowa w przerwie zupełnie odmieniła grę Piasta, który już po czterech minutach od wznowienia gry prowadził 2:1. Najpierw Krzysztofa Pilarza po świetnej, zespołowej akcji pokonał Patrik Mraz, a następnie skutecznym uderzeniem głową popisał się Martin Nespor. Już chwilę później rezultat mógł zmienić Mraz, ale bombę Słowaka z rzutu wolnego w samo okienko fenomenalnie obronił Pilarz. Gospodarze nie potrafili w drugiej części meczu zagrozić rywalom i musieli pogodzić się z porażką.

Cracovia z siedmioma punktami plasuje się na trzeciej pozycji. Jedno miejsce wyżej, z dwoma oczkami więcej, zajmuje Piast.