Ekstraklasa. Zwycięski remis w Poznaniu, Lech mistrzem Polski 2014-2015!

Piłkarze poznańskiego Lecha zremisowali przed własną publicznością z Wisłą Kraków 0:0 w spotkaniu 37. kolejki TMobile Ekstraklasy. Ten wynik zapewnił podopiecznym Macieja Skorży tytuł mistrza Polski w sezonie 20142015. Dla Kolejorza to pierwsze krajowe mistrzostwo od 2010 roku, a siódme w historii klubu.

Przed starciem z Wisłą, Lech znajdował się w bardzo dobrym położeniu, albowiem miał trzy punkty przewagi nad Legią Warszawa. Do zapewnienia sobie tytułu mistrza Polski poznaniacy musieli przynajmniej zremisować na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Obiekt przy ulicy Bułgarskiej wypełnił się prawie w stu procentach. Na meczu z Białą Gwiazdą zjawiło się ponad 41 tysięcy kibiców.

Richard Guzmics  Zaur SadajewGospodarze chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę i od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku. Strzały Tomasza Kędziory oraz Karola Linetty’ego nie przyniosły jednak powodzenia. W 15. minucie po centrze Zaura Sadajewa bliski skierowania piłki do własnej bramki był stoper Wisły Arkadiusz Głowacki. W kolejnych minutach groźne strzały w kierunku bramki Michała Buchalika oddawali również Szymon Pawłowski oraz Dawid Kownacki, jednak Lech nadal nie potrafił zdobyć gola. Tuż przed przerwą po raz kolejny zaskoczyć bramkarza rywali próbował Pawłowski. Skrzydłowy Kolejorza uderzył jednak zbyt lekko i golkiper krakowskiego zespołu złapał piłkę. Dobrą okazję na strzelenie bramki mieli też krakowianie, ale naciskany przez Kędziorę Paweł Brożek pomylił się. Mimo dość wyraźnej przewagi gospodarzy wynik do przerwy brzmiał 0:0.

Marcin KamiñskiW 48. minucie w ekipie z Poznania doszło do przymusowej zmiany. Kontuzjowanego Paulusa Arajuuriego zastąpił Tamas Kadar. Trzy minuty później z ostrego kąta zaskoczyć Macieja Gostomskiego próbował Brożek, jednak nieskutecznie. W 60. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Dawid Kownacki. Gracz Kolejorza z siedmiu metrów nie potrafił skierować piłki do bramki gości. W końcowych fragmentach gry Lech ponownie przycisnął. Swoich okazji nie wykorzystali jednak Kowancki oraz Sadajew. Wisła również nie potrafiła pokonać golkipera rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ten wynik zagwarantował zawodnikom Macieja Skorży tytuł mistrza Polski. Dla Kolejorza to siódme mistrzostwo w historii klubu.