Ekstraklasa. (Z)Guba koszmarem Zagłębia

David Guba golem w ostatniej minucie meczu dał BrukBet Termalice Nieciecza remis z Zagłębiem Lubin 1:1. Słowak odpowiedział na trafienie Martina Nespora i zapewnił swojej drużynie pierwszy w obecnym sezonie punkt w Lotto Ekstraklasie.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. Zagłębie miało na swoim koncie komplet punktów po dwóch kolejkach. Miedziowi nie zachwycali jednak do tej pory stylem gry. Podopieczni Mariusza Rumaka nie zdobyli natomiast przed dzisiejszym starciem choćby jednego oczka.

Po wczorajszym pucharowym występie Arki Gdynia chciałoby się napisać, że pozostałe zespoły Ekstraklasy wzięły przykład z podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego i grają z ambicją od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Pierwsza połowa na stadionie w Niecieczy była jednak… do zapomnienia. Piłkarze obu ekip podtrzymali passę meczów z bezbramkowym remisem do przerwy. Było to już trzynaste z rzędu tego typu spotkanie w polskiej lidze. Dodatkowo kibice przez czterdzieści pięć minut nie zobaczyli ani jednego groźnego strzału.

Tuż po przerwie do siatki trafił Martin Nespor. Ze skrzydła dograł Alan Czerwiński, Jakub Świerczok trącił futbolówkę, a Czech wpakował ją do siatki. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu celnie przymierzył jeszcze Bartosz Kupczak, ale Martin Polacek poradził sobie bez zarzutu. Słowak popełnił błąd w ostatnich sekundach, co kosztowało utratę zwycięstwa przez gości. Polacek nie zdołał wybić piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Golkipera Miedziowych uprzedził David Guba, który uderzeniem głową doprowadził do remisu.

Zagłębie, z siedmioma punktami na koncie, wskoczyło na fotel lidera i pozostanie na nim przynajmniej do jutra. Termalica natomiast wywalczyła pierwsze w bieżącym sezonie oczko, jednak wobec wygranej Śląska Wrocław nad Zagłębiem Lubin (3:2), spadła na ostatnią pozycję w ligowej tabeli.