Ekstraklasa. Żenująca forma Śląska, remis z Podbeskidziem

Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował na własnym terenie z Podbeskidziem BielskoBiała w meczu 26. kolejki TMobile Ekstraklasy. Wrocławianie nie wygrali wiosną jeszcze żadnego spotkania, ale mimo to nadal utrzymują się w czołówce.

Fatalnie spisujący się wiosną Śląsk Wrocław, który nie wygał jeszcze żadnego z ośmiu meczów podejmował Podbeskidzie. Górale podchodzili do spotkania po porażce z Legią w Pucharze Polski aż 1:4. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie jest w najlepszej formie, więc można było się spodziewać fatalnego, jak na Ekstraklasę przystało, widowiska.

Spotkanie od samego początku nie porwało kibiców zebranych na stadionie we Wrocławiu. Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że była już 32. minuta… Robert Pich wkręcił w ziemię jednego z obrońców gości, a następnie zdołał oddać strzał, który obronił Richard Zajac. Po chwilowej przewadze Śląska gra ponownie toczyła się w strefie środkowej. Przyjezdnych było stać jedynie na niecelny strzał z dystansu Macieja Iwańskiego. Pierwsza część gry nie przodniosła adrenaliny fanom obu zespołów. Zawodnicy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Piłkarze nie mieli nic do zaoferowania. Emocji dostarczył dopiero Milos Lacny. Słowak w 76. minucie zastąpił Roberta Picha. Po kilku minutach został ukarany żółą kartką. Po kolejnych dwóch był bliski trafienia, jednak jego uderzenie zatrzemało się na słupku. Aż w końcu trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry został wyrzucony z boiska za kolejny brutalny faul. Poza wybrykami słowackiego pomocnika nie można wyróżnić niczego pozytywnego. Spotkanie, po bezbarwnej grze, zakończyło się remisem 0:0

To już 9. z rzędu mecz podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego bez zwycięstwa w spotkaniu o stawkę. Mimo tak słabego bilansu piłkarze z Dolnego Śląska plasują się na czwartej pozycji. Podbeskidzie zajmuje 6. miejsce.