Ekstraklasa. Zawisza w końcu zwycięski

Zawisza Bydgoszcz pokonał na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:0 (0:0) w meczu 22. kolejki TMobile Ekstraklasy. Bramki dla piłkarzy Mariusza Rumaka zdobyli Cornel Predescu i Mica. Tym samym bydgoszczanie przerwali swoją fatalną passę dziewięciu meczów bez zwycięstwa.

Zawisza do każdego meczu podchodzi z nożem na gardle, ponieważ do utrzymania ma bardzo daleko. Po kolejnych dziewięciu spotkaniach bez zwycięstwa, z pewnością chcieli pokazać się przed własną publicznością z nieco lepszej strony.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć przewagi. W 25. minucie w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą znalazł się Jakub Świerczok. Napastnik gospodarzy minął golkipera gości, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i wracający Szmatuła zdołał wybić futbolówkę spod jego nóg. Zawisza zaczęła dominować, a przyjezdni mieli problem z wyjściem z własnej połowy. Nie dało to jednak efektów w postaci groźnych sytuacji i pierwsza część gry zakończyła się remisem.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Częściej przy piłce znajdowali się pilkarze Mariusz Rumaka. Szmatułę próbował zaskoczyć Cornel Predescu, ale bramkarz gości zdołał sparować futbolówkę na korner. W 59. minucie z prawej strony dośrodkował Jakub Wójcicki. W szesnastce futbolówkę przyjął Alvarinho i zagrał ją piętą do Cornela Predescu. Rumun płaskim strzałem z dwunastu metrów trafił do siatki obok bezradnie interweniującego Jakuba Szmatuły.

Piastunki od razu rzuciły się do ataku. Z ostrego kąta szczęścia szukał Sasa Zivec, ale na postrerunku był Grzegorz Sandomierski. Dwadzieścia minut przed końcem z lewej flanki zacentrował Sebastian Ziajka. W polu karnym na futbolówkę czekał już Mica, który pięknym wolejem ustalił wynik spotkania.

Zawisza nadal pozostaje „czerwoną latarnią” ligi z siedmioma punktami straty do piętnastego Ruchu Chorzów. Piast plasuje się na dziewiątej pozycji ze stratą oczka do ósmego PGE GKS-u Bełchatów.