Ekstraklasa. Zasłużony remis w Zabrzu. Górnik nie zachwycił

Górnik Zabrze na własne życzenie zremisował z Koroną Kielce 1:1 w spotkaniu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Pierwsza bramka padła tuż po zmianie stron. Wtedy Daniel Smuga dał Górnikowi prowadzenie. W 62. minucie wyrównał Ivan Jukić.

Od pierwszego podania Górnik i Korona starały się przejąć inicjatywę. W efekcie mnożyły się faule, a arbiter musiał temperować nieczyste zachowania żółtymi kartkami. Karani byli głównie kielczanie, którzy nie potrafili bez przewinienia odebrać piłki gospodarzom.’

Po półgodzinie gry Trójkolorowi w końcu przebili się przez defensywę Korony i zmusili do interwencji Matthiasa Hamrola. Golkiper gości znakomicie odczytywał zamiary podopiecznych Marcina Brosza. To głównie dzięki byłemu bramkarzowi FC Koeln Scyzoryki schodziły do szatni „na zero” z tyłu.

Drugą część spotkania w wymarzony dla siebie sposób rozpoczęli miejscowi. Daniel Smuga znakomicie ruszył do prostopadłej piłki i w sytuacji sam na sam z kieleckim bramkarzem dał gospodarzom prowadzenie.

Korona została zmuszona do podejmowania śmielszych kroków w ofensywie i już w 62. minucie zdołała wyrównać. Maciej Górski zacentrował po ziemi  w pole karne rywali, żaden z zawodników Górnika nie przeciął tego podania, a Ivan Jukić pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Tomasza Loskę.

Przyjezdni mieli ochotę na więcej, ale w bramce Górnika pewnie spisywał się Tomasz Loska. W ostatnich minutach kielczanom zabrakło sił, przez co wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W następnej kolejce Górnik będzie gościł na własnym terenie Wisłę Płock. Z kolei Korona – przy wsparciu własnych kibiców – będzie walczyła o punkty z mistrzem Polski – Legią Warszawa.