Ekstraklasa. Zagłębie wypunktowało Miedź

Zagłębie Lubin nie dało szans Miedzi Legnica (3:0) i dopisało do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Gole dla gospodarzy zdobyli Bartłomiej Pawłowski i Filip Jagiełło. Przy bramce na 2:0 Miedziowych wyręczył Aleksandar Milijković.

Była 14. minuta widowiska, kiedy z rzutu wolnego silnie w kierunku bramki uderzał Filip Starzyński. Błąd popełnił golkiper gości. Anton Kanibołocki nie utrzymał futbolówki w rękach. Dopadł do niej Bartłomiej Pawłowski i – mimo interwencji golkipera oraz asysty obrońcy – zdołał trafić do siatki.

Miedź nie otrząsnęła się jeszcze po pierwszym ciosie, a już jej strata wzrosła do dwóch goli. Przyjezdni stracili piłkę przy budowaniu akcji na własnej połowie. Podanie na wolne pole otrzymał Damjan Bohar. Strzelił, ale pomógł mu jeszcze Aleksandar Milijković. Serb chciał wybijać futbolówkę, jednak – jak stwierdził arbiter – nie zdążył, co oznaczało kolejne trafienie dla Zagłębia.

Gospodarze nie zwalniali tempa. Kiedy Bartłomiej Pawłowski zagrał do Sasy Balicia na wysokości zadania stanął Kanibołocki.

Po przerwie Miedziowi postawili kropkę nad „i”. Jeszcze w 70. minucie Patryka Tuszyńskiego zatrzymał słupek, ale już chwilę później żaden z defensorów nawet nie próbował dotknąć piłki po zagraniu Kanibołockiego. Z dystansu przymierzył Filip Jagiełło, a bramkarz nie zdążył już z interwencją. Było 3:0. Goście się już nie podnieśli.

Zagłębie Lubin awansowało na 9. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Miedź – z dorobkiem 21 oczek – jest 13.