Ekstraklasa. Zagłębie wygrywa w Płocku rzutem na taśmę

W pierwszym sobotnim spotkaniu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy w Płocku miejscowa Wisła uległa Zagłębiu Lubin 1:2. Bohaterem zespołu gości został Filip Starzyński, który w ostatniej minucie meczu wykorzystał rzut karny.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiała drużyna Jerzego Brzęczka. Nafciarze dość często gościli w obrębie pola karnego rywali, a swoją przewagę udokumentowali w możliwie najlepszy dla siebie sposób, czyli golem.

W 30. minucie Mateusz Matras nieprzepisowo we własnej „szesnastce” zatrzymał Nico Varelę, a główny arbiter zawodów wskazał na wapno. Do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem nie dał szans Dominikowi Hładunowi.

Chwilę później dość niespodziewanie – patrząc na dotychczasowy przebieg boiskowych wydarzeń – do remisu doprowadzili przyjezdni. Jakub Mares świetnym podanie obsłużył na siódmym metrze Patryka Tuszyńskiego, a ten bez większych problemów uderzeniem z pierwszej piłki zmusił do kapitulacji bezradnego Thomasa Daehne.

Po zmianie stron zarówno gospodarze, jak i goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bliski szczęścia był zwłaszcza Jose Kante, którego „główkę” w 64. minucie w świetnym stylu obronił Dominik Hładun.

Kiedy wydawało się, że oba zespoły ostatecznie będą musiały zadowolić się remisem, w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Miedziowych za zagranie ręką Arkadiusza Recy. W najważniejszym momencie zimnej krwi nie zabrakło Filipowi Starzyńskiemu i z wygranej mogła się cieszyć ekipa z Lubina.

Dzięki kompletowi punktów Zagłębie awansowało – kosztem Korony Kielce – na szóste miejsce w ligowej tabeli. Wisła, mimo porażki, pozostała na czwartej pozycji, ale jej szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie mocno się skomplikowały.