Ekstraklasa. Zagłębie rozgromiło Śląsk

Po dwutygodniowej przerwie piłkarze Lotto Ekstraklasy powrócili na ligowe boiska. W meczu inaugurującym 8. kolejkę rozgrywek Zagłębie Lubin rozbiło przed własną publicznością Śląsk Wrocław 4:0. Dla gości było to już siódme ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej.

W Lubinie od pierwszego gwizdka sędziego długo nic się nie działo. Gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska, sytuacji strzeleckich z obu stron było jak na lekarstwo, a kibice na trybunach mieli prawo zasnąć z nudów.

Ciekawie zrobiło się dopiero w 40. minucie. Wówczas, ku zdziwieniu wszystkich, wreszcie padła bramka, i to jaka! Filip Starzyński dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w taki sposób, że ta powędrowała wprost do siatki między nogami fatalnie interweniującego Jakuba Słowika.

Tuż przed przerwą Zagłębie poszło za ciosem. Filip Jagiełło rozegrał ładną dla „oka” dwójkową akcję z Filipem Starzyńskim i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans golkiperowi rywali. Tym samym miejscowi udali się do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu.

W drugiej połowie spotkania Miedziowi kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie. Goście mogli złapać kontakt w 52. minucie, ale po „główce” Mateusza Cholewiaka piłka o pół metra minęła słupek. Chwilę później ten sam zawodnik obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Grający w przewadze podopieczni Mariusza Lewandowskiego mieli wszystko pod kontrolą, a w końcowych fragmentach meczu jeszcze dwukrotnie dobili przyjezdnych. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Marcin Robak, a następnie – tuż po wejściu na boisko – gola zdobył Dawid Pakulski, który z bliskiej odległości uderzył w samo „okienko” bramki Jakuba Słowika.

Ostatecznie Zagłębie bardzo pewnie triumfowało 4:0 i przynajmniej tymczasowo awansowało na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Śląsk natomiast zanotował siódme ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej, w efekcie czego plasuje się dopiero na trzynastej pozycji w stawce.