Ekstraklasa. Zagłębie „pogoniło” Pogoń

Zwycięstwo 3:0 na własnym stadionie w meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin dało Zagłębiu Lubin fotel lidera. Dobrą formą wykazali się napastnicy Miedziowych. Wynik spotkania otworzył Martin Nespor, a dwa trafienia dołożył Jakub Świerczok.

Już w 6. minucie prowadzenie gospodarzom dał Martin Nespor. Daniel Dziwniel dośrodkował z lewego skrzydła, a Czech celną „główką” umieścił piłkę w siatce. Parę chwil później z rzutu wolnego z około szesnastu metrów przymierzył Filip Starzyński. Futbolówkę na korner zdołał sparować Łukasz Załuska. Zagłębie grało wysokim pressingiem, co przynosiło oczekiwany efekt. „Oko w oko” z golkiperem Portowców stanął Filip Jagiełło. Skrzydłowy Miedziowych próbował strzelić między nogami Łukasza Załuski, ale ten wykazał się skuteczną interwencją.

W 25. minucie murawę opuścił zdobywca gola, Martin Nespor. Na boisku zameldował się Jakub Świerczok, który godnie zastąpił kolegę z zespołu, podwyższając prowadzenie po centrze Alana Czerwińskiego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do siatki trafił jeszcze Arkadiusz Woźniak, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Po przerwie zmiany w szeregach gości wprowadziły nieco świeżości w ich poczynania. Bliski wyrównania był Dariusz Formella, który w dogodnej sytuacji wyraźnie przestrzelił. Chwilę później piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Adama Frączczaka wybił Martin Polacek. W odpowiedzi z dystansu przymierzył Jakub Świerczok. Załuska odbił futbolówkę przed siebie, a dobitka Arkadiusza Woźniaka okazała się nieskuteczna.

Ze stałych fragmentów jak zawsze groźny był Filip Starzyński. Reprezentant Polski w 72. minucie tym razem przeniósł piłkę minimalnie ponad poprzeczką. Bliski szczęścia był także Bartosz Kopacz. Niepilnowany pomocnik lubinian „główkował” tuż obok słupka. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Świerczok. Snajper Zagłębia „nawinął” Sebastiana Rudola i ustrzelił dublet. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca wygrali 3:0.

Pewne zwycięstwo dało Miedziowym pozycję lidera ligowych rozgrywek. Na czele tabeli ekipa z Lubina pozostanie przynajmniej do jutra. Piłkarze Macieja Skorży z trzema oczkami na koncie plasują się z kolei na czternastym miejscu.