Ekstraklasa. Zagłębie lepsze od Termaliki

Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z BrukBet Termaliką Nieciecza 1:0 w spotkaniu inaugurującym 18. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Adam Buksa.

Zagłębie, które przed dzisiejszym pojedynkiem zanotowało serię czterech ligowych spotkań bez wygranej, rozpoczęło od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie bowiem Adam Buksa po podaniu Dorde Cotry pokonał Krzysztofa Pilarza. Dla 20-letniego napastnika było to premierowe trafienie dla drużyna z Lubina. Po objęciu prowadzenia przyjezdni cofnęli się do obrony, a zaskoczona szybko straconą bramką Termalika stopniowo zaczęła zbliżać się pod pole karne Martina Polacka. Niedokładność w kluczowych momentach niecieczan sprawiła jednak, że golkiper gości nie miał za dużo pracy.

W końcowych minutach pierwszej części gry podopieczni Piotra Stokowca mogli zadać drugi cios. Na nieszczęście lubinian futbolówka po strzale Krzysztofa Janusa i interwencji Pilarza krążyła na linii bramkowej, aż do momentu, kiedy jeden z zawodników Słoni wybił ją zażegnując niebezpieczeństwo.

Krzysztof Baran Bart³omiej Babiarz Jakub TosikPo zmianie stron lepiej prezentowali się Miedziowi, którzy w 53. minucie mogli powiększyć swoją przewagę. Z kąśliwym uderzeniem Buksy w bardzo dobrym stylu poradził sobie jednak Pilarz. W kolejnej fazie meczu Bruk-Bet przejął inicjatywę, lecz nadal nie mógł doprowadzić do remisu. W końcówce niezłą okazję miał Wojciech Kędziora, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła się z bramką rywali. W efekcie po ostatnim gwizdku sędziego goście schodzili z boiska z podniesionymi głowami, zgarniając komplet punktów.

Dzięki wygranej Zagłębie przerwało serię czterech spotkań z rzędu bez zwycięstwa i awansowało na szósta lokatę w ligowej tabeli. Termalica z kolei, mimo porażki, pozostała na trzecim miejscu. W następnej kolejce zawodnicy Piotra Stokowca zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, a podopieczni Czesława Michniewicza udadzą się do Łęcznej na starcie z miejscowym Górnikiem.