Ekstraklasa. Zabójczy kwadrans Arki w Legnicy

Kolejnej dotkliwej porażki na własnym terenie doznała Miedź Legnica. Tym razem piłkarze Dominika Nowaka zostali rozbici przez Arkę Gdynia aż 0:4. Trzy gole goście zdobyli w ostatnim kwadransie spotkania.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w nie najlepszych humorach. Miedź po raz ostatni na ligowych boiskach triumfowała na początku września, zaś Arka dwa poprzednie spotkania zakończyła bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Faworyta niedzielnego starcia w Legnicy trudno był więc wskazać.

Od pierwszego gwizdka sędziego ton wydarzeniom na murawie nadali przyjezdni, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Damiana Zbozienia z prawego skrzydła. Do piłki dopadł Maciej Jankowski, zagrywając następnie futbolówkę tyłem głowy do Michała Janoty, a ten uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Antona Kanibołockiego.

W dalszej fazie widowisko – delikatnie mówiąc – nie zachwycało. Miedź miała olbrzymie problemy z wypracowaniem sobie dobrej sytuacji bramkowej, goście natomiast nie szukali uporczywie okazji do zdobycia drugiego gola. Tak było aż do 66. minuty, kiedy bliscy wyrównującego trafienia byli miejscowi, a konkretnie Petteri Forsell.

Niedługo później prawdziwą kanonadę strzelecką urządziła sobie drużyna Zbigniewa Smółki, która w odstępie kwadransa aż trzykrotnie zmusiła do kapitulacji Antona Kanibołockiego. Najpierw Nabil Aankour uderzeniem głową wykorzystał centrę Macieja Jankowskiego. W 77. minucie skrzydłowy gdynian do dwóch asyst sam dorzucił gola, popisując się pięknym strzałem w górny róg.

Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił – po centrze z rzutu rożnego – Damian Zbozień. Ostatecznie Arka wygrała 4:0 i umocniła się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Miedź z kolei, wobec już ósmego ligowego spotkania z rzędu bez zwycięstwa, spadła na piętnastą pozycję.