Ekstraklasa. Zabójczy finisz Termaliki

BrukBet Termalica Nieciecza rzutem na taśmę, za sprawą Kamila Słabego, wywiozła z Wrocławia jeden punkt (1:1). Śląsk prowadził po trafieniu Marcina Robaka, ale nie zachował koncentracji do końca i stracił gola w ostatnich sekundach meczu.

Pierwszą dogodną okazję na zdobycie gola stworzyli sobie goście. Wrocławian uratował jednak Piotr Celeban. Kapitan Śląska wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu głową Akosa Kecskesa. Gospodarze zostali zamknięci na własnej połowie, ale przyjezdni nie przełożyli swojej przewagi na rezultat meczu. Niepewnie na przedpolu grał Jakub Wrąbel. Jego nieudane piąstkowanie sprawiło, że Mateusz Kupczak musiał trafić tylko do pustej bramki. Dwudziestopięciolatek nie zdołał zrobić tak prostej rzeczy i na tablicy wciąż widniał bezbramkowy remis.

Sposobu na Jakuba Wrąbla nie znalazł także Artem Putiwcew. Ukrainiec miał sporo miejsca, zdołał oddać strzał głową, ale golkiper miejscowych skutecznie interweniował. Z drugiej strony boiska Jan Mucha powstrzymał Marcina Robaka i Piotra Celebana, dzięki czemu obie drużyny schodziły do szatni z czystym kontem.

Sześć minut po przerwie futbolówkę w siatce umieścił Marcin Robak, który wygrał pojedynek sam na sam z Janem Muchą. Kolejne fragmenty spotkania nie przynosiły zbyt wielu emocji i niebezpiecznych strzałów. W 80. minucie Michał Chrapek wystawił piłkę Arkadiuszowi Piechowi na trzeci metr przed bramką. Ten zamiast skorzystać z prezentu trafił jednak wprost w bramkarza Termaliki.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Kamil Słaby, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Bruk-Bet plasuje się na jedenastej pozycji w ligowej tabeli z pięcioma oczkami na koncie. Śląsk natomiast, z takim samym dorobkiem punktowym, zajmuje trzynastą lokatę.