Ekstraklasa. Wygrana Legii w eksperymentalnym składzie

W pierwszym dzisiejszym meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla mistrzów Polski zdobył w 40. minucie spotkania Jarosław Niezgoda.

Do małej niespodzianki personalnej w obozie gości doszło tuż przed samym meczem. Trener Jacek Magiera zdecydował się na eksperymentalny skład, posyłając do boju m.in. Łukasza Brozia, Tomasza Jodłowca czy Jarosława Niezgodę. Zwłaszcza ten ostatni wykorzystał szansę daną od szkoleniowca niemal w stu procentach. Jego gol zapewnił bowiem Legii bardzo ważny komplet punktów.

Była 40. minuta, kiedy błąd rywali w środku pola wykorzystał Cristian Pasquato. Były zawodnik Juventusu Turyn zagrał do wbiegającego Niezgody, a ten pewnym uderzeniem po zmieni nie dał większych szans Sewerynowi Kiełpinowi na skuteczną interwencję. Dla młodego napastnika było to premierowe trafienie w barwach zespołu z Warszawy.

Do tego czasu nic nie zapowiadało, że przyjezdni mogą wyjść na prowadzenie. Gra toczyła się głównie w środku pola, a będąca w roli outsidera Wisła wcale nie ustępowała bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Mało tego, sama była bliska zdobycia gola, ale z mocnym strzałem Giorgiego Merebaszwiliego z siedemnastu metrów w dobrym stylu poradził sobie Radosław Cierzniak.

Po zmianie stron obraz gry był zbliżony do tego sprzed przerwy. Nafciarze starali się atakować, ale nic z tego konkretnego nie wynikało. Mistrzowie Polski kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie pozwalając gospodarzom na stworzenie choćby jednej naprawdę groźnej sytuacji podbramkowej.

Mimo tego goście mogli mówić o sporym szczęściu w 90. minucie spotkania, gdy piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Łukasz Broź. Główny arbiter zawodów nie zdecydował się jednak użyć gwizdka i ostatecznie to Wojskowi zgarnęli komplet punktów.

Dzięki kolejnej wygranej Legia awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli. Do liderującej Jagiellonii Białystok traci trzy oczka. Wisła z kolei spadła na dziesiątą pozycję. W następnej kolejce podopieczni Jacka Magiery zmierzą się przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, zaś piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.