Ekstraklasa. Wisła zwycięża w derbach Krakowa

Wisła wygrała na wyjeździe z Cracovią 2:0. Biała Gwiazda awansowała na trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Obie bramki dla gości zdobył Jesus Imaz.

Piłkarze obu drużyn od początku grali bardzo siłowo. Sędzia dość często musiał interweniować, odgwizdując przewinienia zawodników. Długą chwilę marazmu przerwał w 19. minucie Jesus Imaz. Zdenek Ondrasek podał do Hiszpana, a ten uderzył z dystansu. Piłka minęła interweniującego Macieja Gostomskiego, odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Po pół godzinie gry odpowiedziała Cracovia. Z około 20 metrów potężnie uderzył Janusz Gol, ale Mateusz Lis nie dał się pokonać. Chwilę później Rafał Boguski dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska. Golkiper Cracovii minął się z futbolówką, która spadła wprost pod nogi Jesusa Imaza. Pomocnik po raz drugi wykorzystał sytuację i podwyższył prowadzenie Białej Gwiazdy. Przed przerwą świetną okazję miał jeszcze Zdenek Ondrasek, ale spudłował z pięciu metrów.

Po zmianie stron groźnie zaatakowali gospodarze. Strzał rywali na rzut rożny świetnie sparował Mateusz Lis. Cracovia przeważała i w 68. minucie mogła zdobyć kontaktowego gola. Po centrze z rzutu rożnego główkował Cornel Rapa. Bramkarz Wisły wykazał się refleksem, dzięki czemu piłka zamiast w siatce, spoczęła na słupku. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Michal Siplak trafił prosto w spojenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

To trzecia z rzędu wygrana Białej Gwiazdy w derbach Krakowa. Wiślacy awansowali na trzecie miejsce w tabeli (20 punktów). Cracovia z siedmioma oczkami stała się czerwoną latarnią ligi.

* * *

Cracovia – Wisła Kraków 0:2 (0:2)
Jesus Imaz 19′ 32′

Cracovia: Maciej Gostomski – Michal Siplak, Niko Datković, Michał Helik, Cornel Rapa – Sergei Zenjov (76′ Sebastian Strózik), Milan Dimun, Janusz Gol (56′ Airam Cabrera), Mateusz Wdowiak – Marcin Budziński (65′ Damian Dąbrowski), Javi Hernandez

Wisła: Mateusz Lis – Zoran Arsenić, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha, Dawid Kort (70′ Tibor Halilović) – Rafał Boguski, Jesus Imaz (86′ Paweł Brożek), Martin Kostal – Zdenek Ondrasek

Żółte kartki: Janusz Gol, Cornel Rapa, Michal Siplak, Airam Cabrera (Cracovia)