Ekstraklasa. Wisła w dołku – domowa porażka z Pogonią

Wisła Kraków nie zaskoczyła swoich kibiców i po raz piąty z rzędu przegrała ligowe spotkanie. Tym razem patent na Białą Gwiazdę znalazła Pogoń Szczecin, która wygrała na stadionie rywala 1:0.

Wisła znajduje się w ostatnim czasie w katastrofalnej formie. Pięć ligowych porażek z rzędu nie stawiało zatem „Białej Gwiazdy” w roli faworytów przed dzisiejszym starcie z będącą w wysokiej dyspozycji Pogonią.

Wisła - PogońPierwsze minuty przy Reymonta były bardzo chaotyczne, obu zespołom brakowało bowiem dokładności. Z minuty na minutę gra stawała się coraz ciekawsza, a swoje umiejętności bramkarskie w końcu mogli zaprezentować Radosław Cierzniak oraz Jakub Słowik. Po upływie dwóch kwadransów coraz aktywniej prezentowała się Wisła, w barwach które prym wiódł Denis Popović. Uderzenia Słoweńca nie przyniosły jednak upragnionego gola gospodarzom. To, że niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić, wiadomo nie od dziś – tak też było w Krakowie. W 41. minucie Rafał Murawski po dwójkowej akcji z Wladimerem Dwaliszwilim wpisał się na listę strzelców.

Wisła - Pogoń (1)Po zmianie stron Wisła zaczęła od ataku na bramkę strzeżoną przez Jakuba Słowika, ten jednak nie miał okazji do pokazania pełni swoich umiejętności. Podopiecznym Marcina Broniszewskiego brakowało przede wszystkim precyzji w najważniejszych momentach, przez co wynik nie ulegał zmianie. W kolejnej fazie meczu do głosu doszła Duma Pomorza. Szczęścia pod bramką rywali próbowali Rafał Murawski, Marcin Listkowski oraz Wladimer Dwaliszwili, lecz żaden z nich nie potrafił umieścić piłkę w siatce gospodarzy. W końcówce dały o sobie znać jeszcze ofensywne poczynania Białej Gwiazdy, jednak dobra dyspozycja Jakuba Słowika między słupkami sprawiła, że gracze Czesława Michniewicza powrócili ostatecznie do Szczecina z kompletem punktów.

Pogoń, dzięki wyjazdowej wygranej, awansowała na 3. pozycję w ligowych rozgrywkach. Wisła natomiast pozostała na 12. miejscu. Po zimowej przerwie Portowcy będą gościć Koronę Kielce, a krakowianie pojadą do Wrocławia na mecz ze Śląskiem.