Ekstraklasa. Wisła remisuje w szlagierze

Wisła Kraków zremisowała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Bramki w tym meczu zdobywali Flavio Paixao, w drugiej połowie wyrównał Paweł Brożek.

Szlagier pomiędzy Wisłą, a Śląskiem początkowo rozczarowywał. Piłkarze w pierwszym kwadransie raczej sprawdzali na co stać tych drugich. W 16. minucie wrocławianie zarobili rzut karny. W polu bramkowym przez Donalda Guerriera faulowany był Flavio Paixao. Portugalczyk sam chciał wymierzyć sprawiedliwość i nie zawiódł. Strzelił w prawy róg bramki Michała Buchalika i było 1:0. Wiślacy próbowali szybko odpowiedzieć, ale dopiero w 32. minucie było groźnie. Do rzutu wolnego z 30 metrów podszedł Semir Stilić. Bośniacki as Wisły kapitalnie strzelił, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Później próbował jeszcze Rafał Boguski, lecz jego strzał z przewrotki złapał Pawełek.

W drugiej połowie inicjatywę przejęła Biała Gwiazda.  W 55. minucie przed szansą stanął Mariusz Stępiński. Jego uderzenie zostało jednak zblokowane przez obrońców Śląska.  Podopieczni Franciszka Smudy dążyli do wyrównania – w 68. minucie dopięli swego. Szybkie podania ze Stiliciem wymienił Stępiński.  Bośniak wyłożył piłkę Pawłowi Brożkowi, a byłemu snajperowi reprezentacji Polski nie pozostało nic innego jak skierowanie piłki do bramki. Przyjezdni próbowali wyrównać, ale nie mogli zawiązać choćby jednej groźnej akcji. W 88. minucie zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego zarobili rzut wolny. Do piłki podszedł Sebastian Mila i trafił w słupek.

Wisła Kraków Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Paweł Brożek 68’ – Flavio Paixao 17’ (k.)

Wisła: Michał Buchalik – Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Donald Guerrier – Alan Uryga – Emmanuel Sarki (86′ Tomasz Zając), Semir Stilić, Rafał Boguski, Łukasz Garguła (46′ Mariusz Stępiński) – Paweł Brożek

Śląsk: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Krzysztof Danielewicz, Tom Hateley (76′ Mariusz Pawelec) – Flavio Paixao, Sebastian Mila, Robert Pich (61′ Lukas Droppa) – Mateusz Machaj (50′ Krzysztof Ostrowski)

Żółte kartki: Dariusz Dudka (Wisła) oraz Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz (Śląsk)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Tabela: [T-Mobile Ekstraklasa]