Ekstraklasa. Wisła Płock skromnie ograła Bruk-Bet Termalikę

W 11. kolejce Ekstraklasy piłkarze postawili sobie za punkt honoru nie rozpieszczać kibiców nadmiarem bramek. Z tego nieformalnego postanowienie nie zrezygnowały ekipy Wisły Płock i Bruk-Bet Termaliki Niecieczy. Ostatecznie to gospodarze triumfowali 1:0.

Tym spotkaniem (teoretycznie) gracze Bruk-Bet Termaliki Niecieczy chcieli za wszelką cenę zmazać plamę ze środka tygodnia jaką niewątpliwie jest odpadnięcie z rywalizacji w Pucharze Polski w pojedynku z Chojniczanką Chojnice. Jak wskazywała tabela faworytami spotkania byli jednak bez wątpienia gospodarze z Płocka.

Pierwszy kwadrans spotkania to akcję z obu stron boiska, którym zdecydowanie brakowało wykończenia. Naprawdę groźnie zrobiło się w 24. minucie, kiedy po strzale Bartosza Śpiączki piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Seweryna Kiełpina. Napastnik ekipy Macieja Bartoszka oprócz tej sytuacji w samej pierwszej połowie miał jeszcze trzy nie mniej groźne, ale chociaż był aktywny, raził nieskutecznością. Gracze trenera Jerzego Brzęczka w tej części gry odpowiedzieli jedynie strzałem Giorgi Merebaszwilego, który w 40. minucie po strzale z pola karnego był bliski pokonania Jana Muchy.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od ataku pozycyjnego i nie oddali pola jak uchylili to w pierwszych 45 minutach. To przyniosło skutek już dziesięć minut po przerwie. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Dominik Furman, jego dośrodkowanie przedłużył Merebaszwili, a piłkę do bramki skierował Nico Varela. Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy gra się zaostrzyła, arbiter w krótkim czasie sięgnął po trzy żółte kartki. Do końca spotkania mimo starań Śpiączki wynik nie uległ już zmianie.

Po wygranej Płocczanie przesunęli się na siódme miejsce w tabeli, na koncie mają 17 oczek. Bruk-Bet z zaledwie ośmioma punktami nie opuszcza dolnych rejonów tabeli, okupując miejsce trzecie od końca. W 12. kolejce po reprezentacyjnej przerwie Termalika podejmie u siebie Arkę Gdynia, a Wisła Płock punktów poszuka w Kielcach.