Ekstraklasa. Wisła nie wykorzystała szansy

Wisła Kraków prowadziła z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 i mogła zrównać się punktami z drugą w tabeli Jagiellonią. Nadzieje zweryfikowało boisko, a dokładnie Alexander Christovao, który chwilę przed końcem wyrównał na 2:2.

Trzy gole w ciągu pięciu minut – tak Biała Gwiazda grała z Legią. Choć spotkanie zakończyło się remisem 3:3, to Kraków na nowo mógł uwierzyć, że jego ulubieńców stać na walkę o mistrza. Zagłębie Sosnowiec – po długim okresie słabszej gry – nareszcie sięgnęło po zwycięstwo (3:1 z Miedzią Legnica). Dziś chciało pójść za ciosem.

Piłkarze nas dzisiaj nie rozpieszczali. Po bezbarwnych 30 minutach przed ogromną szansą stanął Konrad Wrzesiński, ale przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Lisem. W odpowiedzi na uderzenie z dystansu zdecydował się Rafał Pietrzak. Dawid Kudła interweniował niepewnie. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wynik pozostał jednak bez zmian.

Doliczony czas gry pierwszej połowy przyniósł najpierw niezrozumiałą decyzję arbitra i żółtą kartkę dla Pawła Brożka, a później rzut karny dla Wisły. Sędzia zmienił zdanie po skorzystaniu z VAR-u. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Dawid Kort i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie Zagłębie miało sporo szczęścia. Szymon Pawłowski zagrał do Alexandra Christovao. Ten zdecydował się na strzał. Pomógł rykoszet od Maciej Sadloka i zrobiło się 1:1. Mecz nabierał rumieńców. Już chwilę później Adam Banasiak trafił w słupek. W odpowiedzi sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Paweł Brożek. Wisła dopięła swego w 81. minucie. Prostopadłą piłkę od Rafała Boguskiego na gola zamienił Jesus Imaz.

Biała Gwiazda prowadziła, a w przypadku wygranej mogła zrównać się punktami z drugą w tabeli Jagiellonią. Nic z tych rzeczy. Dośrodkowanie z prawej strony boiska dotarło na głowę Christovao, który zapewnił Zagłębiu cenny punkt.

Wynik nie uległ już zmianie. Zagłębie wciąż jest ostatnie w tabeli. Wisła goni czołówkę. 22 punkty dają jej obecnie czwarte miejsce. Liderem jest Lechia Gdańsk.