Ekstraklasa. Wisła i Podbeskidzie kontynuują passę remisów

Na stadionie w BielskuBiałej miejscowe Podbeskidzie zremisowało z Wisłą Kraków 2:2 w spotkaniu 28. kolejki TMobile Ekstraklasy. W meczu nie brakowało emocji i ciekawych zwrotów akcji.  Dla obu drużyn, to trzeci remis w trzech ostatnich ligowych potyczkach.

Pierwszy kwadrans meczu nie przyniósł wielkich emocji. W 17. minucie arbiter główny odgwizdał faul Wilde Donalda Guerriera, który jak się dopatrzył sędzia przekroczył przepisy we własnym polu karnym. Prób dyskutowania z decyzją sędziego nie było końca. Kiedy Maciej Iwański miał już ustawioną piłkę na jedenastym metrze, sędzia stwierdził, że chce tę decyzję skonsultować z jednym z bocznych arbitrów. Po krótkiej rozmowie, zmienił werdykt i wskazał na korner. Po rzucie rożnym nikt już nie miał żadnych wątpliwości. Alan Uryga faulował Pavla Stano, a sędzia ponownie wyciągnął rękę wskazując na rzut karny. Maciej Iwański ustawił piłkę i pewnym strzałem pokonał Michała Buchalika.

Wisła przejęła inicjatywę i 20. minut później wyrównała stan gry. Donald Guerrier dostał piłkę na osiemnastym metrze, zwodem minął jednego z obrońców i pokonał Richarda Zajaca. Krakowianie krótko, bo tylko cztery minuty mogli cieszyć się z remisu. Wówczas Marek Sokołowski wrzucił piłkę z autu w pole karne Białej Gwiazdy, tam odnalazł się Tomasz Górkiewicz i pokonał bramkarza gości.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Zawodnicy z Krakowa dążyli do wyrównania, a gospodarze chcieli uspokoić grę kolejnym golem. Spotkanie nie obfitowało w wiele akcji podbramkowych. Podopieczni Kazimierza Moskala po próbach Semira Stilicia i Pawła Brożka w końcu dopięli swego. Ani Bośniak, ani Polak nie zdobyli jednak wyrównującej bramki. Prostopadłe podanie otrzymał Donald Guerrier, który znów strzałem lewą nogą pokonał Zajaca. Słowak przy strzale Haitańczyka, krótko mówiąc nie popisał się.

Podbeskidzie starało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 81. minucie szansę miał Iwański, ale jego strzał z siedmiu metrów został zablokowany. W samej końcówce przewrotką uderzał Bartłomiej Konieczny- niecelnie.

Oba zespoły wciąż znajdują się w pierwszej ósemce uprawniającej do gry w grupie mistrzowskiej.