Ekstraklasa. Wisła i Górnik nie zmieniają przyzwyczajeń

W drugim spotkaniu 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze po wyrównanym spotkaniu zremisował u siebie z Wisłą Kraków 1:1. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie nie potrafili zdobyć w ligowym meczu pełnej puli, a gracze Białej Gwiazdy uwielbiają rolę świętych Mikołajów i również dzisiaj zdecydowali się postawić na swój ulubiony remis.

Górnik Zabrze Wisła Kraków 2Spotkanie znakomicie rozpoczęli podopieczni Kazimierza Moskala. W 2. minucie akcję w środku pola zainicjował Krzysztof Mączyński. Kadrowicz podał do Macieja Jankowskiego, a ten wyłożył futbolówkę jak na tacy Pawłowi Brożkowi, który takich sytuacji nie marnuje. W następnej akcji mogło już być po meczu, ale jak to bywa w szeregach Wisły nagminnie również i tym razem zawiodła skuteczność. Napastnik gości chciał odwdzięczyć się Jankowskiemu za asystę i wystawił idealną piłkę pomocnikowi, ten jednak nie trafił do pustej bramki.

Górnik nie załamał się takim obrotem spraw i również już w pierwszej połowie stwarzał sobie okazję podbramkowe. Podopiecznym trenera Leszka Ojrzyńskiego brakowało zimnej głowy przed bramką przeciwnika. Szczególnie zawiódł Maciej Korzym, który w 29. minucie minął się ze znakomitym podaniem od Erika Grendela.

Oba zespoły w tej połowie oddały na bramkę przeciwnika mnóstwo strzałów, ale w ogromnej większości były one niecelne. Gościom z Krakowa brakowało ostatniego podania, natomiast u gospodarzy (co dziwne w przypadku piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego) ciężko było doszukać się odpowiedniego zaangażowania.

W drugiej części gry to się jednak zmieniło i Górnicy bardzo szybko cieszyli się z wyrównania. W 51. minucie po dośrodkowaniu z kornera Rafał Kosznik przedłużył lot piłki do Bartosza Kopacza, który strzałem głową pokonał Radosława Cierzniaka.

Górnik Zabrze Wisła Kraków 3Na drugą połowę z szatni wyszła inna Biała Gwiazda, zdecydowanie bardziej ospała, pozbawiona energii. To mogło zemścić się w 62. minucie. Wówczas piłkę na lewej stronie boiska wywalczył Korzym i zgrał ją do Roberta Jeża. Pomocnik gospodarzy uderzył bez zarzutu, ale swoim bramkarskim kunsztem popisał się w tej sytuacji golkiper gości, który obronił ten strzał.

Trzy minuty po tej akcji kontuzji doznał aktywny napastnik Górników, a wraz z jego zejściem z całej ekipy jakby zeszło powietrze. Wiślacy również wyglądali na pogodzonych z podziałem punktów, przez co kibice musieli wytrwać do końca oglądając nieciekawe spotkanie. Wprawdzie w 89. min jeszcze raz zakotłowało się pod bramką Radosława Janukiewicza, ale ostatecznie były Portowiec poradził sobie z tą sytuacją. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W Zabrzu po wyrównanym spotkaniu Górnik zasłużenie zremisował z Wisłą 1:1. Przez taki wynik gospodarze na pewno nie opuszczą ostatniego miejsca w tabeli, a Biała Gwiazda (niepotrafiąca dobijać przeciwników) dalej będzie plasować się w środkowych – przeciętnych – rejonach tabeli.