Ekstraklasa. Wisła gromi w Krakowie

Wisła Kraków pewnie pokonała na własnym stadionie Pogoń Szczenin 4:0 w spotkaniu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla Białej Gwiazdy strzelali: Patryk Małecki, Paweł Brożek, Ivan Gonzalez i Rafał Boguski. Pogoń nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć.

W ostatnim spotkaniu pomiędzy Pogonią Szczecin i Wisłą Kraków, Portowcy rozgromili Wisłę aż 6:2. Tym razem Biała Gwiazda grała na własnym terenie i chciała zrewanżować się za tę porażkę.

Od początku spotkania dominowała Wisła. Efektem ofensywnej gry gospodarzy była szybko strzelona bramka. W 18. minucie Tomasz Cywka zacentrował w pole karne, a Patryk Małecki uderzeniem głową zapewnił prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później z gola cieszył się Paweł Brożek. Snajper Białej Gwiazdy wykorzystał błąd bramkarza gości i z odległości kilku metrów strzelił kolejną bramkę dla swojej drużyny. W ofensywie podopieczni Kiko Ramiereza radzili sobie znakomicie. Skutkiem tego było kolejne trafienia miejscowych. W 32. minucie gola zdobył Ivan Gonzalez. Mączyński dośrodkował ze stałego fragmentu gry, a Hiszpan „główką” pokonał bezradnie interweniującego Hengera. Na czwartą bramkę czekaliśmy trzy minuty. Wówczas Rafał Boguski otrzymał znakomite podanie i pewnie umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron gra nie straciła na tempie. Wisła nadal dominowała, ale kolejnych bramek nie potrafiła zdobyć. Po godzinie gry do głosu doszli goście, którzy również mieli swoje okazje. W końcowych minutach goście zmusili Wiślaków do obrony, lecz na kontaktowe trafienie nie było ich stać. Ostatecznie Wisła pokonała Portowców 4:0.

Dzięki dzisiejszej wygranej Wisła awansowała na 5. pozycję. Pogoń jest siódma. W następnej kolejce Biała Gwiazda w Poznaniu zmierzy się z Lechem, a podopieczni Kazimierza Moskala w Gdańsku zagra z Lechią.