Ekstraklasa. Wielki comeback Pogoni, trwa czarna seria Korony!

Fantastyczna druga połowa i trzy bramki zdobyte w ciągu 20 minut pozwoliły piłkarzom Pogoni Szczecin na 10. w sezonie zwycięstwo w rozgrywkach Ekstraklasy. Portowcy pokonali Koronę Kielce 3:2, choć na przerwę schodzili przegrywając różnicą dwóch trafień.

W sierpniowym pojedynku obu drużyn padł remis 1:1. O ile podopieczni Czesława Michniewicza notowali pod koniec zeszłego roku doskonałą passę, o tyle złocisto-krwiści przegrali pięć z sześciu ostatnich spotkań ligowych.

Na pierwszego gola w Szczecinie kibice nie musieli długo czekać. W 7. minucie Airam Lopez Cabrera dokładnym podaniem obsłużył Bartłomieja Pawłowskiego, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Jakubem Słowikiem.

Jakub S³owik Bart³omiej Paw³owskiPrzestój Portowców trwał w najlepsze. Kolejna groźna akcja Korony zakończyła się golem na 2:0. Z lewego skrzydła centrował Nabil Aankour. W polu karnym obrońców uprzedził Cabrera i uderzeniem z ostrego kąta umieścił futbolówkę w siatce gospodarzy. Spory błąd popełnił arbiter, który nie dostrzegł pozycji spalonej asystującego przy bramce Marokańczyka.

Najlepszą okazję do zmniejszenia strat miejscowi wypracowali sobie w 42. minucie. Błąd popełnił Vladislavs Gabovs, a próby Rafała Murawskiego i Marcina Listkowskiego zdołał zatrzymać świetnie interweniujący Zbigniew Małkowski.

Trener Pogoni Czes³aw MichniewiczW drugiej odsłonie zawodnicy ze Szczecina wzięli się solidnie do pracy. Kontaktowe trafienie przyniosła im akcja zainicjowana przez Adama Frączczaka. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę do Rafała Murawskiego zagrał Władimir Dwaliszwili, a płaski strzał byłego pomocnika Lecha przyniósł gospodarzom pierwszego gola. W 70. minucie w roli głównej wystąpił już sam Frączczak. Po jego płaskim uderzeniu z dystansu futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Małkowskiego.

Zwycięską bramkę dla Portowców zdobył chwilę później Adam Gyurcso, który zdołał zwieść Gabovsa i silnym strzałem pokonał golkipera gości. Wcześniej udany rajd środkiem boiska przeprowadził Rafał Murawski.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Pogoń podtrzymała zwycięską passę zainicjowaną jeszcze w rundzie jesiennej. W tabeli rozgrywek podopieczni Czesława Michniewicza plasują się na 4. pozycji. Do lidera z Gliwic tracą siedem oczek. Korona jest 12., a nad znajdującymi się w strefie spadkowej Górnikiem Zabrze i Podbeskidziem ma zaledwie trzy punkty przewagi.