Ekstraklasa. Widzew pierwszym spadkowiczem

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli piłkarze Widzewa musieli wygrać z liderującą grupie spadkowej Jagiellonią, by zachować realne szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Nie udało im się jednak tego zrobić. Mecz zakończył się remisem 1:1, a gospodarze kończyli grę w dziesięciu, bo w 79. minucie za faul na Mateuszu Piątkowskim czerwoną kartką ukarany został Rafał Augustyniak.

Przez większość pierwszej połowy gospodarze nie wyglądali na zdeterminowanych. Grali wolno, schematycznie i bardzo niedokładnie. Inicjatywa należała do Jagiellonii, która częściej była przy piłce i stwarzała groźniejsze sytuacje. Jedną z nich wykorzystała i w 17. minucie objęła prowadzenie. Po indywidualnej akcji lewą stroną boiska Maciej Gajos znalazł się przed Patrykiem Wolańskim i technicznym strzałem pokonał bramkarza Widzewa. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać do 43. minuty. Co prawda Eduards Visnakovs nie wykorzystał znakomitej okazji do wyrównania, ale po jego strzale w polu karnym Jagiellonii doszło do sporego zamieszania, po którym piłka trafiła najpierw do Bartłomieja Kasprzaka, a później do Alexa Bruno, który stojąc półtora metra od bramki zakończył akcję skutecznym strzałem.

Po zmianie stron gospodarze żwawiej poruszali się po boisku. Grali ambitnie, ale nie mieli pomysłu na zaskoczenie rywali i nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Jakuba Słowika. Goście spokojnie rozbijali ataki Widzewa, a po kilku własnych akcjach byli blisko zmiany wyniku. Najlepszej okazji nie wykorzystał Gajos, który po zespołowej akcji znów stanął oko w oko z Wolańskim, ale tym razem strzelił nad poprzeczką. Sytuację sam na sam z bramkarzem mógł w tym meczu mieć również Piątkowski, ale gdy mijał już Augustyniaka został przez niego przewrócony przed polem karnym. Za to zagranie obrońca Widzewa został usunięty z boiska. Jego koledzy, mimo osłabienia, próbowali jeszcze walczyć, ale nie byli w stanie zmienić niekorzystnego dla siebie rezultatu.

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)

Alex Bruno (43) – Maciej Gajos (17)

Widzew Łódź: Patryk Wolański – Povilas Leimonas, Krystian Nowak, Rafał Augustyniak, Piotr Mroziński (72. Yani Urdinov) – Alex Bruno (61. Mariusz Rybicki), Princewill Okachi, Bartłomiej Kasprzak (85. Patryk Mikita), Mateusz Cetnarski, Marcin Kaczmarek – Eduards Visniakovs.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik – Filip Modelski, Ugochukwu Ukah (56. Jakub Tosik), Martin Baran, Giorgi Popchadze – Dani Quintana, Michał Pazdan, Rafał Grzyb, Adam Dźwigała (62. Roberts Savalnieks), Maciej Gajos – Mateusz Piątkowski.