Ekstraklasa. Wejście smoka Prijovicia! Legia zdobywa komplet punktów

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 1:0 w spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Aleksandar Prijović.

Wrześniowa wygrana Śląska z Jagiellonią Białystok (3:1) była jak na razie ostatnią zwycięską bitwą stoczoną przez piłkarzy Tadeusza Pawłowskiego w bieżącym sezonie ligowym. W sześciu ostatnich spotkaniach wrocławianie zdobyli raptem dwa punkty. Faworyt dzisiejszego spotkania mógł być zatem tylko jeden – Legia miała również o co grać, wygrana pozwoliłaby jej bowiem zachować pozycję wicelidera tabeli.

oprawa meczowaPoczątek spotkania nie wskazywał na to, że warszawianie bez problemów pokonają ekipę z Dolnego Śląska. Gra była bardzo wyrównana i żadna z ekip nie potrafiła na dłużej zadomowić się na połowie przeciwnika. Dopiero po pół godzinie gry Legioniści stworzyli pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki – Michał Kucharczyk będąc sam na sam z Mariuszem Pawełkiem nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera z Wrocławia.

W 35. minucie to WKS mógł objąć prowadzenie. Jacek Kiełb mając przed sobą Arkadiusza Malarza nie trafił w światło bramki. Tuż przed zmianą stron Tomasz Jodłowiec pokusił się na uderzenie z dalszej odległości, lecz przymierzył w taki sposób, że Mariusz Pawełek nie miał większych problemów ze skuteczną interwencją.

Na drugą część gry bardziej zmotywowani wyszli gracze Stanisława Czerczesowa, którzy utrzymywali się dłużej przy piłce i częściej znajdowali się na połowie przeciwnika, lecz nie mogli trafić do wrocławskiej siatki. W 57. minucie Nemanja Nikolić znakomicie obsłużył podaniem Michała Kucharczyka, ale ten po raz kolejny wyraźnie chybił.

Ondrej Duda   Thomas HateleyNemanja Nikoliæ Piotr Celeban

Jak się strzela bramki pokazał Aleksandar Prijović, tuż po wejściu na plac gry. Po centrze w „szesnastkę” Śląska, Kucharczyk zagrał wzdłuż bramki, a Szwajcar bez problemów zainkasował kolejne trafienie na swoje konto. Po objęciu prowadzenia Legia postanowiła skoncentrować się na bronieniu wyniku. Zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego zaczęli szturmować bramkę warszawian, lecz nie odmienili losu tego spotkania. Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali 1:0.

Legia po szesnastu rozegranych kolejkach zajmuje 2. pozycję w stawce, lecz nadal ma osiem punktów straty do Piasta Gliwice. Śląsk natomiast znajduje się na 14. miejscu z jednopunktową przewagą nad Lechem Poznań, który jednak w tej kolejce jeszcze nie grał.