Ekstraklasa. Ważne zwycięstwo Kolejorza

Lech Poznań wygrał przed własną publicznością z Cracovią 2:1 w meczu 26. kolejki Ekstraklasy. Jako pierwsi gola zdobyli goście za sprawą Bartosza Kapustki, chwilę później wyrównał Darko Jevtić. Trzy punkty Kolejorzowi zapewniło trafienie Macieja Gajosa w końcówce spotkania.

Lech po słabym początku sezonu powoli goni czołówkę, wciąż jednak zdarzają mu się wpadki, jak choćby porażki z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:4) czy Jagiellonią Białystok (0:2). Cracovia przeżywała ostatnio słabszy okres – od 13 lutego odniosła zaledwie jedno ligowe zwycięstwo.

Od pierwszego gwizdka sędziego przeważały Pasy, co poskutkowało uzyskaniem prowadzenia w 7. minucie spotkania. Wówczas Mateusz Cetnarski dośrodkował w stronę Bartosza Kapustki, a ten pewnym strzałem pokonał Jasmina Buricia. Darko Jevtic Piotr PolczakStracony gol na tyle rozzłościł podopiecznych Jana Urbana, że raptem dwie minuty później był już remis. Darko Jevtić wykorzystał bierność krakowskiej defensywy i z bliskiej odległości trafił do bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. W dalszej fazie meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, mimo tego obie ekipy miały okazje na strzelenie kolejnego gola. Najbliżej szczęścia był Dawid Kownacki, który tuż przed przerwą uderzył nieznacznie nad poprzeczką bramki gości.

Po zmianie stron doskonałą paradą popisał się golkiper Kolejorza. Świetnie „główką” przymierzył Erik Jendrisek, ale Burić wybił piłkę zmierzającą w samo okienko poznańskiej bramki. W 59. minucie spotkania Pasy miały kolejną dogodną sytuację Paulus Arajuuri Boubacar Diabangdo objęcia prowadzenia, lecz Boubacar Dialiba w sytuacji sam na sam z Buriciem okazał się gorszy od Bośniaka. W 85. minucie Łukasz Trałka wykorzystał dobra centrę Gergo Lovrencsicsa, jednak na posterunku był Grzegorz Sandomierski. Chwilę później bramkarz gości skapitulował po uderzeniu Macieja Gajosa. Snajper Kolejorza z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki rywali, zapewniając tym samym niezwykle cenne zwycięstwo swojej drużynie.

Dzięki wygranej Kolejorz powrócił na piąte miejsce w ligowej tabeli. Cracovia natomiast nadal jest trzecia, jednak ma tylko punkt przewagi nad czwartą Pogonią Szczecin, która dopiero jutro rozegra swoje spotkanie. W następnej kolejce Lech zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów, z kolei Pasy zmierzą się na własnym stadionie z liderem rozgrywek – Legią Warszawa.