Ekstraklasa. Ważne zwycięstwo Górali

Podbeskidzie BielskoBiała wygrało na wyjeździe z Termalicą BrukBet Nieciecza 2:0 w spotkaniu 15. kolejki Ekstraklasy. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale dla Górali najważniejsza jest zdobycz punktowa.

Jakub Biskup  Krystian NowakPierwsza połowa nie rozpieściła fanów zgromadzonych na stadionie, na którym dominował pomarańczowy kolor. W 40. minucie gospodarze mieli wyborną okazje do strzelenia bramki – znakomicie jednak zachowywał się w bramce Emilijus Zubas. Podbeskidzie wykonywało serię rzutów wolnych. Wtedy to znakomicie ustawiony był Krystian Nowak, jednak obrońca zwlekał i nie oddał nawet strzału.

Drugą część spotkania koncertowo rozpoczęli goście, ale chwilę wcześniej to beniaminek mógł objąć prowadzenie. Niewykorzystana okazja zemściła się momentalnie. Jakub Kowalski pobiegł prawą flanką, następnie odegrał do Mateusza Możdżenia, a były Lechita wpakował piłkę do siatki rywali. Była 49. minuta i gospodarze jeśli myśleli o punktach w tym spotkaniu musieli szybko zareagować.

radoœæ po bramceSiedem minut po stracie gola okazję z rzutu wolnego miał Dawid Plizga, jednak nie zaskoczył fenomenalnie spisującego się dziś Zubasa. Chwilę później kontrę przeprowadzili gracze z Bielska-Białej. Tym razem w roli asystenta wystąpił Adam Mójta. Pomocnik wyłożył piłkę Robertowi Demjanowi, który nie miał problemów z wbiciem jej do bramki. Termalica starała się o kontaktowego gola, ale ich marzenia obnażał dobrze sprawujący się Emilijus Zubas.

Ostatecznie podopieczni Radosława Podolińskiego zwyciężyli 2:0. Bielszczanie, dzięki temu zwycięstwu, awansowali na 10. miejsce w ligowej tabeli i zrównali się liczbą punktów ze swoim dzisiejszym rywalem.