Ekstraklasa. Ważne punkty zabrzańskiego Górnika

Górnik Łęczna uległ na własnym stadionie swojemu imiennikowi z Zabrza 0:1 (0:0) w meczu 21. kolejki TMobile Ekstraklasy. Trzy punkty gościom zapewnił Rafał Kosznik.

Spotkanie lepiej rozpoczął Górnik Łęczna. Na bramkę Pavla Steinborsa strzelał najpierw Evaldas Razulis, a następnie Patrik Mraz. W 7. minucie odpowiedzieć próbował Łukasz Madej, jednak zabrakło mu nieco skuteczności. Kolejną groźną okazję do strzelenia gola miał Wojciech Łuczak, ale główkował minimalnie niecelnie. Chwilę później dogodną sytuację na gola zmarnował Bartosz Iwan. Futbolówka po jego strzale głową poszybowała ponad bramką miejscowych. W 41. minucie zza linii pola karnego swoich sił próbował Tomasz Nowak. Pomocnik z Łęcznej uderzył nieco ponad poprzeczką. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielkich emocji i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0.

W drugiej części gry wiatru w żagle dostali goście. Bliski otwarcia wyniku był Łukasz Madej. Skrzydłowemu zabrzan zabrakło nieco szczęścia. W 50. minucie po centrze Mariusza Magiery spudłował Roman Gergel. W 59. minucie powinna paść bramka dla gospodarzy, ale Josu z odległości 10. metrów nieczysto trafił w piłkę, a Pavels Steinbors mógł odetchnąć z ulgą. Chwilę później to podopieczni Józefa Dankowskiego powinni cieszyć się z trafienia. Po znakomitym dośrodkowaniu Gergel z pierwszej piłki uderzył tuż obok bramki Sergiusza Prusaka. Kwadrans przed końcem spotkania drugiego gola w sezonie zdobył Rafał Kosznik. W 77. minucie kontrę rozpoczął Robert Jeż, odegrał do Kosznika, a pomocnik przyjezdnych dopełnił tylko formalności. Gospodarze szybko chcieli odrobić straty. Już dwie minuty później groźnie główkował Maciej Szmatiuk, ale na posterunku był Steinbors. Pod koniec spotkania Evaldas Razulis huknął z 25. metrów. Litwin nieznacznie chybił.

Po 21. kolejkach Górnik Łęczna spadł na 12. lokatę, a  zabrzanie awansowali na 6. pozycję. W następnej kolejce łęcznianie zagrają ze szczecińską Pogonią, natomiast piłkarze Dankowskiego będą podejmować u siebie Śląsk Wrocław.